Зробити пожертву
Укр / Eng
25.01.18

Вчора, 24 січня,  відбулася чергова зустріч робочої групи Міністерства соціальної політики України з питань розроблення нормативно-правових актів та методичної бази у сфері соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Робоча група працює над вдосконаленням Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, що затверджено відповідною постановою Уряду №268 від 5 квітня 2017 року.

“Перші пропозиції до проекту акта були надані експертами з неурядових організацій ще у січні 2017 року, –  повідомила Ксенія Карагяур, правовий аналітик БФ ”Право на захист”. – Але у квітні акт, який містить значні недоліки, було прийнято без урахування критичних зауважень громадськості. Як наслідок, за 2017 рік тільки 6 дітей отримали відповідний статус”.

Ксенія Карагяур також зауважила, що відповідно до 135 правила звичаєвого гуманітарного права діти,  постраждалі внаслідок збройних конфліктів, потребують особливої поваги та захисту. Про це свідчать і досвід інших країн, і практика Комітету ООН з прав дитини.

Представники Міністерства соціальної політики України вкотре пообіцяли розглянути пропозиції громадськості та завершити роботу над змінами в якомога стислі строки.

Наразі БФ “Право на захист” розглядає можливість звернення до суду щодо невідповідності Порядку Закону України “Про охорону дитинства”, зокрема статті 30-1 Закону.