Зробити пожертву
Укр / Eng
31.10.22

У серпні 2022 р. коаліцією громадських організацій, що опікуються захистом прав постраждалих від збройної агресії проти України, було підготовлено та опубліковано перелік ключових проблемних питань у сфері захисту прав постраждалого населення в умовах повномасштабної збройної агресії. 

Досліджуючи, чи залишаються наведені в такому переліку проблеми актуальними станом на жовтень цього року, на жаль, можна дійти висновку про те, що більшість з них досі очікують свого вирішення. 

Серед іншого, досі залишаються надзвичайно актуальними житлові проблеми внутрішньо переміщених осіб (ВПО), у тому числі питання умов проживання в місцях компактного поселення (МКП) та недостатньої кількості місць в МКП для розміщення ВПО.  

Крім цього, не дивлячись на окремі кроки, що вживаються для вирішення цього питання, на сьогодні все ще не були в достатній мірі сформовані довгострокові моделі розв’язання житлових проблем постраждалих осіб. Не відбулось і суттєвих зрушень у питанні забезпечення компенсації тим, чиє житло було зруйновано або пошкоджено внаслідок збройної агресії Російської Федерації (РФ). Основний законопроєкт, покликаний вирішити це питання, — проєкт Закону про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (реєстраційний №7198 від 24.03.2022р.), що було прийнято за основу ще 1 квітня 2022 року, досі очікує на друге читання. 

При цьому не втрачають своєї актуальності також і різні питання реалізації прав ВПО, питання, що виникають у зв’язку з примусовим переміщенням та депортацією українських громадян до РФ та Білорусі, питання евакуації. Крім цього, уваги потребують інші напрямки, як, наприклад, проблеми політв’язнів, цивільних заручників та жертв насильницьких зникнень. 

З огляду на це, коаліцією громадських організацій, які опікуються захистом прав постраждалих від збройної агресії проти України, станом на середину жовтня цього року було переглянуто та оновлено перелік Ключових проблемних питань у сфері захисту прав постраждалого населення в умовах повномасштабної збройної агресії проти України. Новий документ окреслює основні проблеми в десяти сферах (евакуація, освіта, документи, цифрові послуги, житло тощо), пропонує можливі шляхи їх вирішення та визначає відповідальні органи:  

Документ підготовлений коаліцією громадських організацій, які опікуються захистом прав постраждалих від збройної агресії проти України. До коаліції входять: