У Харківській області на правому березі річки Бритая розташувалося засноване ще в XVIII столітті село Мечебилове. Мешканці села дуже працьовиті та відкриті люди. Вони важко працюють з самого ранку і до пізнього вечора, але коли є нагода зустрітися та відзначити свято разом, радо йдуть до клубу – єдиного місця в селі, де збираються майже усі мешканці Мечебилового, а також жителі навколишніх сіл.
Досить часті концерти й святкові заходи, що безкоштовно проводяться у клубі, сприяють об’єднанню ВПО та місцевих мешканців у нову дружню спільноту. Діти-переселенці разом з місцевими дітлахами відвідують гуртки танцю, співають у хорі та приймають активну участь у різних заходах.
Під час моніторингу співробітники Харківського офісу БФ «Право на захист» відвідали Мечебилове, поспілкувалися з людьми та з’ясували, що сільському клубові дуже потрібна нова акустична система, адже через старе звукове обладнання, придбане ще на початку 90-х років, якість музичного супроводу концертів та занять з танців була вкрай незадовільна. Тож не дивно, що під час проведення святкових заходів, тематичних концертів чи дискотек у відвідувачів були нарікання на те, що промовців або музику чутно погано.
«Спільне дозвілля ВПО із місцевими мешканцями під час відвідування культурно-масових заходів у сільському клубі дає можливість для неформального спілкування та сприяє більш успішній інтеграції переселенців до приймаючої громади, -зазначив Антон Родін, співробітник Харківського офісу БФ «Право на захист». – Тому важливо, щоб таких заходів було якомога більше, оскільки це сприятє єднанню в громаді та мирному співіснуванню ВПО та приймаючій громади».
Завдяки допомозі БФ «Право на захист», який у рамках реалізації проекту підтримки громад, що постраждали від конфлікту, передав акустичну систему Soundking SK S0610A (яка складається з савбуфера і 2 сателітів) у клубі розширено спектр розважальних заходів для всіх мешканців села, підвищена якість заходів, і, тим самим, урізноманітнено спільне дозвілля ВПО та місцевих жителів.
За словами Любові Бутенко, керівника Харківського офісу БФ «Право на захист», проведення публічних заходів із більш якісним звуковим супроводом дозволяє залучити більшу кількість ВПО та місцевих жителів з навколишніх сіл для зайняття у творчих колективах, участі в концертах, дискотеках, тим самим різноманітити своє дозвілля.
«Нова акустична система, яку передав БФ «Право на захист», дозволила створити більш комфортні умови для спільного дозвілля ВПО та місцевих мешканців, що має сприяти підвищенню згуртованості у громаді, – підкреслила Любов Бутенко. – До того ж організатори заходів тепер можуть реалізовувати більш технічно складні концертно-розважальні програми та, тим самим, сприяти естетично-культурному розвитку членів громади села Мечебилове».
Нагадаємо, БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), продовжує реалізацію невеликих проектів, спрямованих на допомогу громадам.
Під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляють проблеми, які є найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймають рішення щодо надання допомоги.
Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).
Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.