Зробити пожертву
Укр / Eng
21.12.18

20 грудня 138 осіб, які рухалися з боку контрольованої Урядом України території (КУУТ) на неконтрольовану Урядом України територію (НКУУТ), не встигли перетнути КПВВ «Станиця Луганська» до зачинення. Про це повідомляють Михайло Алфімов і Ганна Низкодубова, монітори БФ «Право на захист». Бійці Державної служби з надзвичайних ситуацій розмістили людей на ніч у найближчому будинку культури, погодували й після відкриття КПВВ зранку вони перетнули лінію зіткнення.
За інформацією, яку БФ «Право на захист» вдалося отримати від помічника начальника Донецько-Луганського регіонального управління Держприкордонслужби Олега Личковського, представники незаконних збройних формувань цілеспрямовано уповільнюють пропуск громадян через лінію зіткнення у визначений час роботи КПВВ та здійснюють значне накопичення громадян і транспорту на НКУУТ. Після закінчення роботи КПВВ вони, загострюючи безпекову ситуацію в межах дорожніх коридорів, пропускають одразу велику кількість цивільних, провокують залишення громадян на ночівлю в так званій «сірій зоні», створюючи ризик для життя і здоров’я людей.
«Такі провокативні дії представників незаконних збройних формувань ми зафіксували 20 грудня на всіх КПВВ, коли о 17:00 з боку НКУУТ одночасно прибула значна кількість громадян та автомобілів. Так, до КПВВ «Станиця Луганська» прибуло 246 громадян, до КПВВ «Новотроїцьке» 64 автомобілі, до КПВВ «Гнутове» 25 автомобілів, до КПВВ «Майорське» прибуло 25 автомобілів, а до КПВВ «Мар’їнка» 28 машин. Під час спілкування із людьми, прикордонники з’ясували, що їх навмисне тримали на блок-постах із боку НКУУТ та деякий час блокували пропускні операції. З огляду на темний час доби й потенційну небезпеку залишення цивільних у «сірій зоні», за рішенням Командувача Об’єднаних сил роботу всіх КПВВ було продовжено. Прикордонники зі складу Об’єднаних сил організували заходи щодо додаткового оформлення 835 громадян встановленим порядком та їхнього пропуску через лінію зіткнення», — наголошує Олег Личковський.
21 грудня, за повідомленням представників Держприкордонслужби, усі КПВВ відкрилися за графіком зимового періоду та функціонують у штатному режимі. На КПВВ «Станиця Луганська» спостерігаються значні черги.
БФ «Право на захист» звертається до всіх, хто планує поїздки та перетин лінії зіткнення через КПВВ, врахувати цю інформацію.