Зробити пожертву
Укр / Eng
15.01.19

Ринок праці України переживає період очевидних та безповоротних трансформацій: сукупність цілої низки соціальних та політичних чинників призвела до появи очевидного кадрового голоду в певних професійних сферах. Підтверджують це і результати дослідження ринку праці в Київській та Харківській областях, проведеного компанією GfK Україна на замовлення Благодійного Фонду «Право на захист».

Дані, отримані під час дослідження, – попри загальний негативний  соціально-економічний контекст – демонструють позитивну динаміку росту ринку праці в Україні. Згідно з проведеним опитуванням, третина українських компаній зазначають, що протягом останнього року вони набирали персонал. 83% з них пов’язують це, перш за все, з ростом та розширенням бізнесу. При цьому ще майже 40% респондентів сподіваються, що у 2019 році ця тенденція збережеться.

Одночасно з’ясувалося, що закриття наявних вакансій у деяких професійних сегментах перетворилося на проблему. Так, у 2018 році 70% компаній-учасниць опитування, які намагалися знайти водіїв, стикалися з певними труднощами. Ще 73% респондентів з важкістю змогли знайти кваліфікованого слюсаря. Загалом, як показали результати дослідження, найбільший попит в українських роботодавців спостерігається на представників робочих професій та водіїв, на які одночасно спостерігається і найбільший дефіцит кадрів.

Невпинне зростання дефіциту кадрів на ринку праці України спостерігається вже протягом кількох останніх років. Пояснюється це не тільки складною ситуацією на сході країни та, як наслідок, активацією процесів внутрішніх міграцій, але й суттєвим відтоком українських трудових ресурсів за межі країни. Останньому сприяє як безвізовий режим з країнами ЄС, так і збільшення з боку деяких європейських країн квот для українських робітників. Тож українські компанії все більш серйозно змушені розглядати інші джерела трудових ресурсів, аби закрити свої вакансії. Якщо ще вчора більшість українських роботодавців не мали жодного уявлення про таку категорію потенційних робітників як біженці та шукачі притулку, то сьогодні понад 40% з них готові взяти цих людей на роботу, звісно, за умови якщо останні відповідають кваліфікаційним вимогам. Детальніше про те, скільки українських роботодавців вже мають досвід такої співпраці та за яких умов вони готові розглядати резюме таких пошукачів, можна дізнатися з результатів опитування.