Зробити пожертву
Укр / Eng
26.06.18

Ми, громадські організації, серед яких «Всеукраїнська асоціація переселенців»«Мій.дім.юа»Благодійна організація «Благодійний фонд «Право на захист» закликаємо Кабінет міністрів України підтримати ініціативу щодо дофінансування програми «Доступне житло» у 2018 році у розмірі 900 млн грн.Отже, загальний бюджет програми на 2018 рік становитиме 1 мільярд гривень, що дозволить допомогти у вирішенні житлової проблеми приблизно 4 тисячам переміщених осіб та учасників АТО.

Законом України №1954 від 16 березня 2017 року «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» щодо реалізації державних житлових програм» передбачена державна підтримка на придбання житла для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб у розмірі 50% від вартості житла.

20 вересня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 708 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. №140 і від 29 лютого 2012 р. №193», що створило умови для функціонування державної програми «Доступне житло». На сьогодні ця програма фактично є єдиною можливістю отримати державну підтримку для вирішення житлової проблеми зазначених вище категорій.

У 2017 році за ініціативи «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву» на реалізацію програми «Доступне житло» було виділено 30 млн грн. Договори на придбання житла змогли укласти орієнтовно 100 сімей. Державним бюджетом України на 2018 рік передбачено 100 млн грн на фінансування програми по всій Україні та для всіх категорій громадян, які мають проблеми з житлом. По-перше, незважаючи на те, що бюджет було прийнято в грудні 2017 року, на даний час кошти не перераховані до Державного Фонду сприяння молодіжному будівництву. Затримка не дозволяє належне  функціонування програми. По-друге, виділених на 2018 рік 100 мільйонів гривень недостатньо, щоб допомогти у вирішенні житлової проблеми переміщених осіб та учасників АТО. 100 мільйонів забезпечать житлом приблизно 300 громадян. У той час, як за даними Міністерства соціальної політики станом на 25 червня 2018 року лише внутрішньо переміщених осіб зареєстровано 1 млн 512 тис. 755 осіб. Через чотири роки після початку конфлікту житлова проблема залишається для цих категорій громадян надзвичайно гострою. Купівля квартир 50/50 дійсно допоможе забезпечити помешканням певну частину ВПО та учасників АТО. Тому сума в 1 мільярд гривень цілком обґрунтована.

Громадські організації та громадяни, які планують брати участь у програмі «Доступне житло», занепокоєні недостатнім фінансуванням програми та затягуванням її запуску. У зв’язку із цим 27 червня відбудеться мітинг із вимогою дофінансування програми «Доступне житло».