Олексій Істомін, Монітор Слов’янського регіонального офісу БФ «Право на захист», приєднується до кампанії #Історії_моніторів. Він працює на КПВВ двічі на тиждень, тому історій, з цим пов’язаних, накопичилося чимало. Олексій розповідає:
“Найчастіше складнощі з перетином виникають у людей похилого віку. Це й не дивно: скільки б не намагалися поліпшити умови перебування людей на КПВВ, а хвилювання і вік беруть своє. Багато хто боїться залишитися без пенсій, збираються похапцем, забувають оформити перепустку, а іноді і документи.
Якось я допомагав жінці 80 років. Вона прямувала з боку непідконтрольної території на підконтрольну. Метою її подорожі, як нескладно здогадатися, було отримання пенсії. Вона подолала значний відрізок шляху, а на КПВВ раптом виявилося, що її перепустка більше не дійсна. Жінка була в розпачі, втомилася і перехвилювалася, тому відчула слабкість. Знадобилася моя допомога.
Я провів її в намет медиків, щоб привести до тями, вислухав всі її побоювання щодо втрати пенсії. Коли жінці полегшало, пояснив їй: проблему ми вирішимо за допомогою Координаційної групи. І швидше за все, їй вдасться перетнути КПВВ в той же день. Так і вийшло: за допомогою фахівців КГ ми склали заяву на оформлення нової перепустки. До того як перепустку було оформлено, довелося почекати всього 3 години. Гадаю, ці години очікування здавалися для неї нестерпно довгими. Але в той же день вона успішно вирішила всі пенсійні питання.
Мені шкода, що пенсіонери змушені жити в страху і поневіряннях через те, що гарантовано їм законом. Наша місія – допомагати і вирішувати складні ситуації на всіх етапах, з чим ми успішно справляємося. Будь ласка, звертайтесь”.[/vc_column_text]
[/vc_column_text]