Зробити пожертву
Укр / Eng
11.12.18

Продовжуємо кампанію #Історії_моніторівРодіонова Ольга, монітор Харківського офісу БФ «Право на захист», розповідає:

“Зазвичай я вирішую питання надання первинної правової допомоги. Більшість людей звертаються із проханням відновити документи. Та не тільки… Розповім про те, як вдалося допомогти багатодітній родині переселенців з Донецької області.

Родина переїхала у селище на Харківщині. Голову сім’ї виписали з будинку, що знаходився на неконтрольованій урядом України території. Батько намагався отримати документи, що засвідчують його статус ВПО…Не маючи можливості працювати офіційно, він змушений був сплачувати власниці будинку за проживання родини своєю працею.

Поступово перебудовував занедбаний будинок, оскільки той все ще не відповідав нормі. Дружина також старалася догодити, – займалася приготуванням їжі та заготівлею консервації для хазяйки. Та поступово життя цієї сім’ї перетворювалося на пекло. Власниця будинку, відчувши залежність сім’ї від неї, стала грубо себе поводити. Старшій з 4-х дітей було близько 13 років. Чомусь саме їй діставалося більше за інших.

Знаючи, що жінка могла не тільки гримнути на підлітка, але й підняти на дівчинку руку, батьки все одно намагалися залагодити конфліктну ситуацію. Адже на руках у них були зовсім маленькі діти, які потребують постійного догляду і даху над головою. На думку хазяйки, дівчинка в цьому віці повинна була працювати і приносити якусь користь, замість того, щоб просиджувати час на уроках.

Я довго думала, яким чином можна допомогти цій родині вже зараз, адже отримання всіх необхідних довідок займає час. А до тих пір сім’я змушена була терпіти приниження… Вирішуючи безліч питань по роботі, мені доводилося багато їздити по області. Якось в одній з сільрад мені повідомили про існування дитячого будинку сімейного типу. Ці люди отримали можливість переїхати в більший будинок та готові були поселити в старе житло іншу родину з дітьми. Їх умови були набагато людяніше – вони просили утримувати будинок в чистоті і сплачувати комунальні послуги.

Таким чином основна проблема була вирішена. Сім’я змогла позбутися залежності і тиску. Поступово були вирішені і всі інші питання: з документами, з роботою. Діти вчаться, молодший відвідує дитячий садок. Рада, що вдалося допомогти цій родині, тим самим уникнувши назріваючої драми.

Людям, які вирішують житттєво важливі питання, приємна подяка. Але ми робимо свою роботу. І робимо не заради визнання та популярності.”

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]