Зробити пожертву
Укр / Eng
06.12.18

Монітора Маріупольского офісу БФ «Право на захист» Катерину Рачинську колеги знають як особу співчуваючу і чуйну. Катерина з власної ініціативи на сторінці в соцмережі ініціює збір коштів для тих, хто трапив в біду.

“Працюю монітором з кінця 2016 року, і за цей час довелось побачити безліч людей, які залишились в складних умовах та ситуаціях. Кожна історія вражає у саме серце.

Навесні 2017-го від мешканців місця компактного проживання міста Курахове я дізналася про те, що в одній із кімнат гуртожитку мешкає чоловік років 60-ти. Він скаржився на погане здоров’я та самопочуття, виглядав відповідно до свого стану, але в лікарню його прийняти відмовилися. Поспілкувавшись з чоловіком, я з’ясувала: він – внутрішньо переміщена особа з міста Мар’їнка. Власне житло пошкоджене, а близьких – немає.

Через небайдужість та співчуття взялася йому допомогати. Ми попрямували до лікарні міста Курахове,  – необхідне було обстеження лікарів. Там мені вдалося умовити головного лікаря направити чоловіка до інфекційного відділення, бо інші вже були переповнені.

Попередні висновки лікарів були невтішні. У чоловіка підозрювали онкологію. Але підтвердити остаточний діагноз ніхто не міг, бо найближче онкологічне відділення знаходиться у Краматорську. Терміново потрібно було зробити діагностіку за допомогою МРТ. Для цього ми вирушили до Мирнограду.

На жаль, після обстеження страшний діагноз підтвердився. Чоловікові вже нічим не можна було зарадити. І я подумала, що, мабуть це вдвічі болючіше: доживати свої останні дні у хвороби, без сім’ї і домівки…

Ми, сторонні люди, старалися організувати його спокій і комфорт в останні дні життя. Чоловік прожив їх у турботі та гарних умовах. Вірю, він був щасливий у своєму оточенні, доживаючи останні дні  тяжкого життя. І знайшов свій спокій”.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]