Під час перетину КПВВ трапляється багато непердбачуваних ситуацій, і монітори БФ «Право на захист» вирішують буд-які з них.
“Деякі труднощі трапляються через неуважність та з вини самих людей, – розповідає монітор Маріупольского офісу БФ «Право на захист» Денис Ярошенко. – Наприклад, був випадок, коли біля віконця паспортного контролю на КПВВ вітер вирвав з рук жінки талон, а вона й не помітила. Я встиг його підібрати, і підійти до віконця саме тоді, коли прикордонник вказав на недостачу, а жінка вже збиралася запанікувати. Доводиться бути дуже уважним і оперативним.
Ось і на КПВВ «Новотроїцьке» нещодавно трапилася ситуація, яка вимагала особливої педантичності і оперативності. Всі, кому доводилося користуватися послугами місцевого автобуса, знають, що сходинки там досить високі. Одна з жінок, спускаючись, на виході пошкодила ногу. Вона поривалася все-таки встати і вирішити свої проблеми самостійно. Метою цієї жінки було пройти процедуру фізичної ідентифікації, необхідну для отримання пенсії в подальшому.
Однак, біль був нестерпий … Я попросив про допомогу медиків з дружньої організації Première Urgence Internationale (PUI постійно присутні на КПВВ) приїхати на місце події. За їх висновками, травма була серйозна, – перелом стопи. Очевидно, що жінка потребувала госпіталізації. Але настрій її був дуже бойовий, вона збиралася пройти ФІ будь-яким шляхом. Не залишалося нічого іншого, як просити медиків підвезти нас з нею до мобільного відділення “Ощадбанку”. Саму процедуру ФІ проходили частково в кареті медиків. Я допомагав фотографувати жінку, і велике спасибі працівникам “Ощадбанку”, які пішли на поступки в цій непростій ситуації.
У якийсь момент я подумав, що травмована жінка набагато більше переживає про пенсійне питання, ніж про власне здоров’я. На щастя і завдяки небайдужості оточуючих, всі справи вдалося владнати дуже швидко. Жінка заспокоїлася, – пенсійне питання було закрите. А я був спокійний, оскільки в подальшому на неї чекала госпіталізація і допомога медиків, від якої відмовитися вона вже не могла. Попереду – довгий період реабілітації, бажаю жінці якнайшвидшого одужання, а всім іншим – трохи більше уважності.”