Зробити пожертву
Укр / Eng
30.11.18

Монітор Харківського офісу БФ «Право на захист»  Марина Гринівська часто допомагає вирішувати проблеми ромів. Це вразлива соціальна група, яка не може ні сформулювати власні правові потреби, ні захистити свої права.

Марина розповідає: «У населеному пункті Вільшани поблиз Харкова проживає значна кількість представників ромської спільноти. Офіційно більшість місцевих ромів ніде не працює. Багатьом рекомендують звернутися до центру зайнятості, та вони відмовляються. Їх суспільство традиційно історично замкнуте, з ними складно взаємодіяти. Ізольованими від суспільства роми стають через культурні особливості і стиль життя. 70% — не вміють ні читати, ні писати.  Не дивно, що деякі взагалі не мають документів. Про знання українських законів навіть не йдеться. Вони не орієнтуються в правовому полі, не знають механізмів звернення до органів влади.

Проте, створюють сім’ї, в них народжуються діти, і питання оформлення документів все одно доводиться вирішувати. Тоді по допомогу йдуть до нас. Мені найчастіше  доводиться звертатися до співробітників Управління праці та соціального захисту населення та Пенсійного фонду.

Зовсім нещодавно я допомагала родині трирічної дитини отримати матеріальну допомогу на утримання малечі. У скрутному становищі та соціально ізольовані, воні потребували підтримки, але не знали де її шукати. Батько офіційно не працює, мати не має паспорта.

Складаючи звернення до органів соціального захисту, мені доводиться пояснювати людині значення кожного написаного слова, кожної літери. Адже вона, будучи неписьменною, фактично, малює під моїм керівництвом, а це  відповідальність. Значення кожного закону пояснюю на прикладах з життя. Ось і цей чоловік не став виключенням. Та мої зусилля принесли результат. Оформивши безліч документів, вдалося допомогти чоловікові отримати матеріальну допомогу для дитини.

Проблема ромів в Україні набагато ширше однієї сім’ї, але я рада, що мені вдалося долучитися до її вирішення зі свого боку».