Зробити пожертву
Укр / Eng
11.07.18

Про пані Тетяну Борсукову ми дізналися на початку липня від представника Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Наталії Борисенко. Ситуація, у якій опинилася жінка з непідконтрольної Уряду України території (НКУУТ) Луганської області, була непростою. Важко хвора, вона потребувала оперативної допомоги в оформленні довідки переселенця. Її стан здоров’я вимагав термінового проведення гемодіалізу — процедури очищення крові за допомогою апарату «штучна нирка». Оскільки в лікарні Луганської області на найближчий час не було вільних місць, МКЧХ планував привезти Тетяну Анатоліївну з донькою до Маріуполя.

Сніжані Лукашовій, керівнику Маріупольського офісу БФ «Право на захист», вдалося з’ясувати, що таку процедуру в місті здійснює тільки одна лікарня — ЦПМСД № 1. Тим часом стан Тетяни Анатоліївни значно погіршився, її терміново госпіталізували до лікувального закладу на НКУУТ у Луганській області. 6 липня після проведення декількох процедур жінка почувалася краще, тому її почали готувати до транспортування до Маріуполя за три дні. Лариса Малаєва, головний лікар ЦПМСД № 1, погодилася прийняти Тетяну Борсукову тільки за наявності довідки ВПО. Для її оформлення Тетяні (за умови нормального самопочуття) з дочкою було необхідно приїхати до управління соцзахисту.

«Жінка почувалася погано, але без її фізичної присутності оформити довідку було неможливо. Тож потрібно було, щоби прийом пройшов швидко й без черг. Ми звернулися по допомогу до Тетяни Радіонової, начальника Жовтневого УСЗН Маріуполя, попросили, щоби фахівці управління засвідчили присутність жінки просто в машині швидкої допомоги. Це був єдиний можливий варіант, оскільки в разі погіршення стану, її одразу направили б до лікарні. На щастя, того дня стан Тетяни Анатоліївни був стабільним і за розпорядженням МКЧХ її привезли до управління соцзахисту», — пояснила Сніжана Лукашова.

Там із жінкою співпрацювала Віта Кулініч, монітор БФ «Право на захист»: «Ми зустріли Тетяну Анатоліївну, допомогли заповнити заяву на оформлення довідки переселенця й забезпечили повний супровід в УСЗН. Рада констатувати, що вона отримала довідку ВПО».

Після оформлення документа Тетяну Борсукову доставили до лікарні. Зараз вона проходить процедуру гемодіалізу.