Зробити пожертву
Укр / Eng
01.08.19

Олена Олегівна, внутрішньо переміщена особа, звернулася за консультацією до маріупольського офісу БФ «Право на захист» щодо поновлення виплати пенсії за минулий період.

Жінка до жовтня 2014 року мешкала в Луганську, але бойові дії змусили її покинути місце проживання, тож вона переїхала на контрольовану урядом України територію. Пані Олена розповіла, що в серпні 2018 року їй припинили виплату пенсії, причин не пояснили. За п’ять місяців Пенсійний фонд України (ПФУ) знову почав виплачувати пенсію, утім заборгованість ніхто не повернув.

Після звернення наших колег до ПФУ Олена Олегівна дізналася, що виплачувати їй недоотриману пенсію будуть на умовах окремого порядку відповідно до п.15 постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Юристи маріупольського офісу БФ «Право на захист» супроводжували клієнтку на кожному етапі збору документів (складання адвокатських запитів до УПФУ, Управління соцзахисту, складання заяви до Державної прикордонної служби України про перетин лінії зіткнення). Отримавши всі документи, що підтверджували незаконність припинення та невиплати пенсії за минулий період, наші юристи підготували скаргу до ПФУ. ПФУ її розглянув і ухвалив рішення про необхідність здійснити виплату пенсії Олені Олегівні за період із серпня по грудень 2018 року.

Завдяки активній участі БФ «Право на захист», пані Олена отримала виплати заборгованості в повному обсязі – ПФУ визнав помилку та без судового рішення виплатів їй кошти.