Зробити пожертву
Укр / Eng
16.08.19

Сьогодні ми розповімо одразу про двох внутрішньо переміщених осіб, яким допомогли в харківському офісі БФ «Право на захист».

Це – дуже подібні історії Ганни та Олександра, які отримують пенсії із інвалідності. Через те, що термін дії довідки медико-соціальної експертної комісії (Далі – МСЕК) добіг кінця, їм обидвом припинили нараховувати пенсійні виплати.

Процедура переоформлення довідок доволі тривала, тож поки люди повторно пройшли МСЕК та отримали нові довідки (їх згодом направили до управлінь Пенсійного фонду України (Далі – ПФУ)) минуло багато часу. Упродовж цього періоду пенсійні виплати вони не отримували. Відтак, борг ПФУ перед Олександром становив 9 місяців, а перед Ганною – 4.

Вони неодноразово письмово зверталися до районних управлінь ПФУ. В останніх отриманих відповідях йшлося: заборгованість із пенсії за минулі періоди буде виплачена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 335 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365». Іншими словами, заборгованість виплатять, утім на умовах спеціального порядку, якого не існує, адже Кабмін його так і не прийняв.

У квітні 2019 року Ганна й Олександр звернулися до харківського офісу БФ «Право на захист». Розповідає Віра Туру ( Vera Turu), юрист: «Ми ознайомилися з усіма обставинами й надіслали аргументоване звернення до ПФУ, в якому навели норми чинного законодавства України щодо протиправності невиплати УПФУ заборгованості із пенсії бенефіціарам. Завдяки цьому нам вдалося розв’язати цю суперечку в досудовому порядку. Тож уже в травні Ганна отримала заборгованість із пенсії за весь спірний період, а за місяць, у червні, всі невиплачені кошти від ПФУ отримав і Олександр».

📞 Якщо ви – внутрішньо переміщена особа і маєте подібну проблему чи потребуєте юридичної допомоги з інших питань, звертайтеся за номерами нашої гарячої лінії:

+38 093 507 50 90 (lifecell),
+38 099 507 50 90 (vodafone),
+38 068 507 50 90 (kyivstar).

Або телефонуйте на гарячу лінію Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) для ВПО. Її номер 0 800 307 711