Зробити пожертву
Укр / Eng
17.05.16

12-13 травня 2016 року у Львові відбулась міжнародна конференція з питань вимушених переселенців «Інтеграція чи диференціація?».

Представники понад 50 громадських організацій зі всієї України, соціальні працівники та науковці зібралися у Львові, щоб обмінятися досвідом і обговорити із місцевими та зарубіжними експертами, як краще підтримувати внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Учасники зосередили свою увагу на питаннях інтеграції ВПО в економічній, юридичній і психологічній сферах, а також торкнулися питань планування, впровадження і збору коштів для здійснення програм, спрямованих на підтримку ВПО. Багато часу було приділено обговоренню питань ролі засобів масової інформації, лобіювання, ефективної комунікації та збору коштів для програм інтеграції ВПО.

Під час другого дня конференції учасникам було запропоновано розділитись на чотири групи і напрацювати рекомендації щодо можливих шляхів юридичної, психологічної, економічної, культурної і соціальної інтеграції ВПО. Правовий аналітик БФ “Право на захист” Олена Виноградова модерувала роботу групи з напрацювання рекомендацій щодо юридичної інтеграції переміщених осіб.

Олена запропонувала групі зосередитись на трьох компонентах, які, у разі їх успішної реалізації, здатні у сукупності забезпечити успішну інтеграцію ВПО з правової точки зору. Ці компоненти:

  1. Наявність законодавства про забезпечення прав і свобод переміщеного населення, а також відповідність цього законодавства міжнародним стандартам в сфері захисту прав людини;
  2. Відповідність дій органів влади такому законодавству, тобто практична реалізація того, що затверджено законодавством;
  3. Бажання і розуміння самих переміщених осіб захищати свої права за допомогою законів, тобто наявність відповідного рівня правової свідомості і правового виховання у переміщеного населення.

Далі група перейшла до обговорення проблем, які виникають на шляху до успішної правової інтеграції ВПО, та напрацювання рекомендацій щодо їх вирішення.  Олена разом з однією з найактивніших учасниці групи – переселенкою з Рівненщини, керівником громадської організації «Кримська діаспора Рівненщини» Ельвірою Шиліною,  презентували напрацювання групи.

Конференція була ініційована британською благодійною організацією BEARR Trust і організована спільно з Інститутом лідерства та управління (частина Українського католицького університету), за підтримки ПРООН в Україні.