Зробити пожертву
Укр / Eng
01.09.19

Два роки тому в Верховній Раді було зареєстровано важливий законопроект. В ньому йшлося про врегулювання настільки актуального соціального питання, що його підтримали депутати від кожної парламентської фракції. Проте під час каденції Верховної Ради VIII скликання його так і не було прийнято.

Йдеться про вже майже легендарний законопроект № 6692 — результат спільної роботи команди представників громадських організацій, які опікуються питаннями населення, що постраждало внаслідок конфлікту на сході України. Це була спільна та, будемо відверті, адекватна і професійна спроба розв’язати проблему отримання пенсій особами, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Попри те, що йшлося про забезпечення механізму соціальних виплат саме ВПО, стосувався він всіх українців без винятку. Це був іспит для держави щодо того, чи здатна вона виконувати свої обов’язки перед власними громадянами, чи зможе не тільки гарантувати, але й забезпечити їм те, що закріплено в Конституції. Крім цього мова йде, звісно, і про економічні наслідки відсутності розв’язання цієї проблеми.

Про необхідність прийняття цього законопроекту говорили на засіданнях комітетів, на багатьох конференціях, круглих столах і робочих групах, однак до реальних дій так і не дійшло. Ба більше: його навіть не вносили до порядку денного і в сесійній залі так і не розглянули. Він марно пролежав два роки в якомусь із кабінетів ВРУ.

І ось маємо — відбулися позачергові вибори до парламенту. А це означає, що цей законопроект так і залишиться папірцем з намірами.

БФ «Право на захист» звертає увагу вже нового складу Верховної Ради на те, що проблема не просто не вирішена — вона розростається, накопичуючи потенціал соціальної лавини. І, можливо, зараз знайдеться політична сила і воля на прийняття таких необхідних рішень.

Для завантаження інфографіки перейдіть за посиланням.