Зробити пожертву
Укр / Eng
27.03.19

Професійні уміння краще відшліфовувати в умовах, наближених до польових. Тож під час проведення тренінгів та майстер-класів ми іноді використовуємо формат ”moot court ” або ігрофікації судового засідання. Ми не тільки ділимося інформацією, але й закріплюємо її одразу — і вже на практиці. Як цього разу на тренінгу для колег – юристів безоплатної правової допомоги (БПД), який ми провели спільно із правовими клубами PRAVOКATOR.Київ та PRAVOКATOR.Львів.

Завдяки такому ігровому формату учасники процесу, так би мовити, входять у роль — суддів, позивачів та відповідачів. Розбір справжніх кейсів допомагає глибше зануритися в проблеми шукачів притулку, біженців, осіб без громадянства та внутрішньо переміщених осіб (ВПО). За деякий час правники забувають про те, що це лише тренінг — і максимально включаються в процес, який нічим не відрізняється від реального судового засідання за залученістю учасників. А це — неповторний досвід для кожного юриста БПД та адвоката — початківця.

За результатами проведених заходів ми зробили для себе кілька важливих висновків:

  1. Комунікація править світом: навички правильної комунікації залишаються завжди актуальними у співпраці з людьми, а особливо з людьми вразливої категорії, таких як шукачі захисту, біженці, особи без громадянства та ВПО.
  2. Формат має значення: ігрофікація судових засідань й далі має застосовуватися як найліпший вид тренінгу для більш детального розуміння всіх сторін судового процесу, а також використання українського законодавства для захисту прав наших бенефіціарів.
  3. Правильні партнери — це важливо: спільні тренінги з правовими клубами PRAVOКATOR, центрами БПД мають відбуватися частіше. Це дозволить краще засвоїти окремі правові моменти щодо роботи з представниками кожної окремої категорії вразливих груп.