Зробити пожертву
Укр / Eng
09.11.20

Зоя Єгорівна народилася в 1954 році. Жінка мешкала в Луганську та працювала в теплицях. Але так було лише до 2014 року. Коли почався конфлікт на Сході, жінка прийняла рішення тікати на підконтрольну Уряду України територію. Під час цього Зоя Єгорівна й втратила паспорт. Повертатися до Луганська та шукати його там на той момент було небезпечно.

Жінка намагалася поновити паспорт самостійно, але в міграційній службі їй завжди відмовляли, оскільки в неї не було жодних документів. Зоя Єгорівна не мала ані рідних, ані близьких, які б могли підтвердити її особу. Відповідно до Закону України «Про громадянство України», жінка не може підтвердити своє громадянство, оскільки вся інформація про місце проживання та роботу залишилася на окупованій території.

Зоя Єгорівна готова продовжувати боротися за свій паспорт, тому що це є життєво необхідним для неї.

“Я маю проблеми зі здоров’ям, але через відсутність документів не можу навіть пройти курс лікування та оформити інвалідність”.

Наразі Зоя Єгорівна проживає у знайомих, які прихистили її. Жінка продовжує вірити в те, що колись все ж таки настане день, коли вона буде тримати в руках свій паспорт. Так вона сказала нашим колегам.

БФ «Право на захист» на підтримку всесвітньої кампанії УВКБ ООН із подолання безгромадянства #IBelong (#ЯІсную) розповідає 5 історій людей, які стикнулися з проблемою безгромадянства в Україні. Насправді ж таких історій тисячі по всій країні. І всі вони об’єднують зовсім різних людей, які через певні обставини живуть без документів. Ми хочемо, аби на проблему цих людей звернули увагу та допомогли її розв’язати!