Зробити пожертву
Укр / Eng
06.11.20

Римма народилась у Горлівці в 1996 році. Дівчина не знає ані мами, ані тата. Одразу після народження її залишили на виховання бабусі без жодних документів. Відтоді саме бабуся стала для дівчини найріднішою людиною.

Свідоцтво про народження дівчина вперше отримала у 21 рік. А тепер Риммі потрібен паспорт, без якого вона не може реалізувати жодних наданих їй законом прав. Вона має сім’ю, — двох дітей та чоловіка, утім за браком паспорта навіть не може укласти офіційний шлюб.

Чому Римма не може отримати паспорт?

Дівчина та її бабуся проживали на території, яка тепер є непідконтрольною уряду України (НПУТ). Бабуся мала громадянство України та адресу реєстрації місця проживання. Римма неодноразово зверталася до Державної міграційної служби щодо оформлення паспорта, оскільки народилась і весь час проживала на території України. У відповідь чула лише відмови, адже її громадянство не підтверджено. Аби набути громадянство, вона мусила підтвердити в суді факт проживання бабусі на території УРСР до 1990 року, однак усі підтверджувальні документи залишилися на НПУТ.

Римма є особою без громадянства, але дістати відповідну довідку, а потім – документ, що посвідчує її особу, неможливо. В Україні немає порядку оформлення документів для осіб без громадянства.

Наразі життя із правами для Римми — це велика мрія. Вона не може оформити дітей у садочок, укласти декларацію з педіатром про надання медичних послуг собі та дітям,  офіційно влаштуватися на роботу, не може отримати банківську картку. Фактично без документів Римма не може нічого. На жаль.

БФ «Право на захист» на підтримку всесвітньої кампанії УВКБ ООН із подолання безгромадянства #IBelong (#ЯІсную) розповідає 5 історій людей, які стикнулися з проблемою безгромадянства в Україні. Насправді ж таких історій тисячі по всій країні. І всі вони об’єднують зовсім різних людей, які через певні обставини живуть без документів. Ми хочемо, аби на проблему цих людей звернули увагу та допомогли її розв’язати!