Зробити пожертву
Укр / Eng
04.11.20

Олена народилася в Абхазькій АРСР в 1977 році, а вже за 12 років там загострився збройний конфлікт, тож її дитинство важко назвати щасливим. Ще підлітком Олена була змушена втекти від війни до України. Її рідним містом стала Горлівка.

У 2010 році жінка отримала довідку з консульства Грузії про те, що вона не є громадянкою цієї країни, а вже за рік –  малапосвідку на постійне проживання в Україні як особа без громадянства. Сьогодні ця посвідка є дійсною, тобто Олена перебуває на території України на законних підставах.

Кількадесят років Олена жила в Горлівці, а в 2014 році знову стала свідком бойових дій. Конфлікт на сході змусив її переїхати до нового міста на підконтрольну уряду України територію.

Олена мріє бути громадянкою України та має на це повне право, оскільки упродовж останніх п’яти років безперервно проживає на її території. Утім, звернувшись до Державної міграційної служби для прийняття громадянства України, жінка зіткнулася зі складнощами. Її попросили надати актуальну довідку про те, що вона не є громадянкою Грузії, але всі матеріали залишилися у Горлівці. Щоб отримати нову таку довідку, треба сплатити консульський збір, перебуваючи на території Грузії, а також привезти із собою двох осіб-громадян Грузії, які підтвердять її особу. Свідоцтво про народження Олена загубила, а отримати його дублікат можливості немає. Коло замкнулося…

Чи почувається вона щасливою?

Безперечно, відсутність паспорта не дає можливості жити повноцінно та реалізувати всі свої бажання. Але жінка має шістьох чудових дітей, які є для неї найбільшим щастям. Усі вони народилися на території України та мають документи. Старша донька з допомогою адвоката БФ «Право на захист» минулого року вже отримала паспорт громадянина України.

Сама ж Олена, на жаль, продовжує жити в статусі особи без громадянства…

БФ «Право на захист» на підтримку всесвітньої кампанії УВКБ ООН із подолання безгромадянства #IBelong (#ЯІсную)розповідає 5 історій людей, які стикнулися з проблемою безгромадянства в Україні. Насправді ж таких історій тисячі по всій країні. І всі вони об’єднують зовсім різних людей, які через певні обставини живуть без документів. Ми хочемо, аби на проблему цих людей звернули увагу та допомогли її розв’язати!