Зробити пожертву
Укр / Eng
14.02.18

«Я завжди любила свіжий хліб. Ні, не з магазину, а той, що спечений власноруч. Протягом всього свого життя мої прабабусі й бабусі пекли хліб.  А мене пекти хліб навчила мама. Пахучий із золотою скоринкою. Я й сьогодні пам’ятаю його смак», – Лариса Миколаївна* замовкає й опускає очі.

Співробітники Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист» зустрілися з жінкою у селі Макарове Станично-Луганського району.  Колишня мешканка Луганська перемістилася у це невелике село ще у 2014 році.  Незабаром будиночок одинокої жінки попав під обстріл.

«Я й так не мала багато речей, а тут ще й обстріл пошкодив те, що було. І все б нічого,  та не має у мене тепер ні плити,  щоб готувати, ні посуду, щоб було з чого їсти, – розповідає жінка. – Була б молодша, збігала б у магазин та купила щось. Та хіба ж побіжиш далеко, коли тобі вже 82 роки? Ото звернусь до сусідів, так вони куплять і принесуть  мені найнеобхідніше. І хліб купують. Тільки черствіє він дуже швидко і зовсім не пахне».

Ми передали Ларисі Миколаївні електричну плиту, набір посуду, електричний чайник та  хлібопіч, а коли нещодавно знову завітали до неї в гості, нас зустрів запах свіжоспеченого хліба.

«Я готую тепер щодня. Та чи багато мені самій треба? Головне, можу приготувати все, що захочу, – посміхається Лариса Миколаївна. – А хліб печу через день. Він тепер у мене завжди свіжий.  Свіжий і пахучий із золотою скоринкою, як колись у мами».

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я змінене