Зробити пожертву
Укр / Eng
20.04.17

Міністрові юстиції Павлу Петренку

Відкрита громадська платформа підтримки розвитку української системи безоплатної правової допомоги,
Українська Гельсінська Спілка з прав людини,
Харківська Правозахисна Група
Асоціація Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів
БФ «Восток – SOS»
ГО «Крим – SOS»
ГО «Донбас SOS»
ГО «Центр громадянських і політичних свобод»
ГС «Мережа правового розвитку»
ГО Transparency International Україна
ГО «Центр інформації про права людини»
ГО “Точка опори”
ГО “Громадський холдинг “Група Впливу”
ГО Центр “Соціальна Дія”
ГО Центр.ЮА
Українська Фундація Правової допомоги
Центр політико-правових реформ
БФ “Право на захист”
ГО “Центр демократії та верховенства права”

ВІДКРИТА ЗАЯВА

Шановний пане Міністре!

Система безоплатної правової допомоги ще до ухвалення у 2011 році профільного закону має свою історію прокладення правових рейок за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» через кількарічну реалізацію пілотних проектів в трьох областях України за сприяння й активної участі адвокатської спільноти, громадянського суспільства, небайдужих правників та правниць, правозахисників та правозахисниць, невеличких місцевих центрів правової інформації та консультацій, котрі зараз стали потужною мережею, партнерами системи безоплатної правової допомоги, що вона має з ними спільні витоки.

Після ухвалення Закону завдяки раніше вкладеним зусиллям, суспільно-політичному консенсусу, ефективному лідерству та якісному менеджменту систему було запущено і апробовано у важкі для України часи: Євромайдану та початку окупації 2013-2014 років.

Не зважаючи на це, на опір тодішньої влади, система прекрасно себе проявила, розвивається, під парасольку безоплатної правової допомоги підпали й учасники бойових дій, учасники анти-терористичної операції, внутрішньо переміщені особи незалежно від їхніх статків.

Система забезпечує доступ до правової інформації, слугує вітриною правових послуг, підвищує правосвідомість громадян і громадянок. Система реагує на всі виклики, що повстають перед країною.
Це досягається, зокрема, й тим, що система безоплатної правової допомоги зміцнюється професіоналами та професіоналками, котрі пройшли через відкритий конкурсний відбір, проведений під контролем та за активної участі громадськості спеціально створеними і незаангажованими комісіями. І це дало свій результат: біля правового керма всіх рівнів стоять переважно небайдужі та соціально-відповідальні люди.

Ефективність системи безоплатної правової допомоги, яка на сьогодні є безсумнівним досягненням та реальним механізмом захисту прав людини через забезпечення вторинної та первинної допомоги, стала можливою завдяки встановленню та дотриманню чітких і прозорих процедур добору кадрів до системи БПД, виробленню та дотриманню стандартів надання адвокатських послуг адвокатів системи БПД, професійного, неупередженого та вмотивованого управління системою БПД з боку тих фахівців, які заклади її фундамент, створювали та заповнювали кадрами, постійно підвищуючи стандарти роботи цієї системи.

Оскільки Директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського 19 квітня 2017 року на урядовому засіданні було призначено на посаду заступника Міністра юстиції України, на наш погляд, виваженим і логічним наступним кроком було б продовжити дотримання стандартів відкритості та неупередженості у відборі фахівців системи БПД і провести відкритий конкурс на посаду директора Координаційного центру.

З нашого боку ми б сприяли конкурсному відбору, відрядивши до конкурсної комісії членів та членкинь наших організацій, як це було під час відбору директорів місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги.

Євген Захаров
Аркадій Бущенко
Лариса Денисенко
Олександр Павліченко
Олександра Матвійчук
Олександра Дворецька
Таміла Ташева
Ольга Гвоздьова
Вадим Пивоваров
Тетяна Печончик
Тетяна Дурнєва
Ярослав Юрчишин
Михайло Жернаков
Олег Рибачук
Тимур Левчук
Роман Куйбіда
Альона Матвійчук
Микола Сіома
Ігор Коліушко
Олександр Галкін
Тарас Шевченко
Анастасія Леухіна