Зробити пожертву
Укр / Eng
19.10.22

Ми раді повідомити, що Благодійний Фонд “Право на захист” увійшов до складу Консорціуму Реагування (UKRAINE RESPONSE CONSORTIUM) під лідерством Бюро гуманітарної допомоги ВНА і міжнародної благодійної організації ACTED.

Створений на початку повномасштабного вторгнення, Консорціум, очолюваний ACTED, що діє разом зі своїми партнерами IMPACT Initiatives, World Vision, CARE та БФ “Право на захист”, покликаний задовольняти критичні й нагальні потреби постраждалого від конфлікту населення в Україні. Разом партнери Консорціуму можуть розробити багатогалузеву гуманітарну допомогу по всій Україні.

У рамках Консорціуму наш Фонд реалізовуватиме проєкт “Задоволення нагальних багатогалузевих гуманітарних потреб внутрішньо-переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні”: в основі наших активностей лежить успішний досвід роботи спеціалістів наших мобільних груп, які вже надали психосоціальну підтримку понад 550 унікальним бенефіціарам.

У новому проєкті ми розширимо наш підхід надання допомоги мобільними групами: їх кількість зросте з 2 до 6, а також розшириться склад їх команд: відтепер не лише професійні психологи та соціальні працівники, а ще й юристи будуть відправлені у найбільш уразливі громади 

 • Дніпропетровської
 • Київської
 • Чернівецької областей.

Разом із командами психосоціальної та юридичної підтримки працюватимуть також і мобільні центри надання грошової допомоги: особливий акцент робитимемо на допомозі таким вразливим групам населення, як вагітні жінки, матері-одиначки, матері, які виховують дітей до 3 років, сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю, люди похилого віку, жінки, які виховують трьох і більше неповнолітніх дітей та ВПО, які не можуть отримати реєстраційну картку для підтвердження свого статусу.

Функціонуватимуть такі центри у Дніпропетровській, Київській, Сумській та Хмельницькій областях.

Нашими активностями, спрямованими на допомогу тим, хто постраждав від війни, стануть:

 • Психосоціальна підтримка (аби допомогти вразливим верствам населення пережити те, що сталося, відновити та накопичити життєві сили, зберегти здоров’я та розглянути життєві перспективи, що надзвичайно важливо зараз)
 • Адвокація (аби ВПО та особам, постраждалим від війни, які опинилися у скрутному правовому становищі, було гарантовано дотримання їхніх прав людини, незважаючи на переміщення та тиск, спричинений конфліктом)
 • Інформування (аби підвищувати обізнаність ВПО та тих, хто повертається в Україну, з питань дотримання їхніх прав та захисту, висвітлюючи найважливіші та найактуальніші питання)
 • Багатоцільова грошова допомога (аби задовольнити потреби понад 8 тисяч бенефіціарів, які належать до вразливих груп населення).

Ми вже активно працюємо над імплементацією активностей: зокрема, 12 жовтня cash-команда вже розпочала процес реєстрації бенефіціарів у Київській та Хмельницьких областях, а 17 жовтня – у Сумській області та місті Кривий Ріг.   Кількість зареєстрованих на цей час осіб вже складає близько 500 осіб.

Отже, цей потужний проєкт реалізовуватиметься до середини червня 2023 року, тож ділимося контактами офісів “Права на Захист”, через які можна звернутися за отриманням підтримки:

 • психосоціальна та юридична підтримка:
 • Київ, вул. Щекавицька, 57 (у будні,  з 9:00 до 18:00). Контактний номер: +380443371762
 • Дніпро, бул. Європейський, 4, офіс 224 (у будні,  з 9:00 до 18:00). Контактні номери: +380995075090 ; +380685075090 ; +380935075090
 • Чернівці, вул. Лазарева 6/1 (у будні,  з 9:00 до 18:00). Контактний номер: +380931910120
 • багатоцільова грошова допомога:
 • Київ, Київська область, працюватимуть лише мобільні бригади та здійснюватимуть реєстрацію в громадах. Ви можете відстежувати розклад роботи мобільних пунктів реєстрації у ТГ-каналі https://t.me/groshova_dopomogaKyiv
 • Кривий Ріг, вул. Хабаровська, 1 (у будні, з 9:00 до 18:00), а також мобільна бригада, графік руху якої можна відстежувати в телеграм-каналі https://t.me/dopomogavpokr
 • Суми, працюватимуть лише мобільні бригади та здійснюватимуть реєстрацію в громадах. Ви можете відстежувати розклад роботи мобільних пунктів реєстрації у ТГ-каналі https://t.me/sumy_dopomogavpo
 • Хмельницкий, вул.Героїв Майдану, 28 (у будні, з 9:00 до 18:00), а також мобільна бригада, графік руху якої можна відстежувати в телеграм-каналі https://t.me/dopomogakm