Днями відбулося чергове засідання робочої групи з удосконалення послуг із тестування на ВІЛ.
В обговоренні взяли участь фахівці національного рівня — члени робочої групи, спеціалісти з епідеміологічного нагляду, моніторингу і оцінювання, профілактики та інші експерти, які працюють у галузі охорони здоров’я, а також представники неурядових організацій (НУО), залучені до реалізації заходів із протидії ВІЛ/СНІДу. До зустрічі долучилися й представники БФ «Право на захист»: Анастасія Бондаренко, правовий аналітик, та Дмитро Дворник, стратегічний юрист.
На порядок денний винесли питання:
- стану розроблення та погодження законодавчих актів із питань ВІЛ/СНІДу, що спрямовані на досягнення цілей Fast Track;
- забезпечення прав шукачів притулку, біженців та осіб, які потребують додаткового захисту в Україні, із доступу до послуг із тестування на ВІЛ;
- вимог до немедичних закладів, що надають послуги з тестування на ВІЛ, і порядок професійної підготовки осіб для виконання медичних процедур, які не потребують медичної освіти;
- зміни до наказу МОЗ від 08.02.2013 № 104 «Про затвердження Переліку та Критеріїв визначення груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ».
Учасники наради обговорили зміни до регуляторних актів у сфері послуг із тестування на ВІЛ, епіднагляду, лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції та підтримали пропозицію щодо прискорення їхнього затвердження. Це сприятиме проактивному залученню до процедури тестування медичних закладів первинної ланки, НУО, вчасному взяттю на облік ВІЛ-позитивних людей та початку АРТ, підвищенню якості лабораторного обстеження на ВІЛ, швидшому досягненню результату, зменшенню витрат на лабораторні дослідження.
Також у межах засідання робочої групи послуг із тестування на ВІЛ був розглянутий перелік та критерії визначення ключових і пріоритетних груп щодо інфікування ВІЛ, які впливають на поширення ВІЛ та відіграють істотну роль у ефективній протидії ВІЛ/СНІДу на сучасному етапі епідемії ВІЛ в Україні.