Зробити пожертву
Укр / Eng
13.09.18

79-річна Валентина Сергіївна Денисенко з 2014 року зареєстрована як внутрішньо переміщена особа. Місце реєстрації — с. Іванопілля Костянтинівського району Донецької області. Жінка неодноразово зверталася до БФ «Право на захист». У 2016 році вона отримала юридичну допомогу (тоді їй припинили виплату пенсії), а також гуманітарну — речі для забезпечення базових потреб.

Цьогоріч у липні Валентина Сергіївна знову звернулася до БФ «Право на захист» — з грудня 2017 року жінка перестала отримувати пенсію. Картка Ощадбанку виявилася заблокованою, адже через хворобу й маломобільність переселенка не пройшла фізичну ідентифікацію. А адресну допомогу вона не отримує, бо не має можливості дістатися до держустанов. Крім того, з’ясувалося, що в пенсіонерки відсутній оригінал ідентифікаційного коду, а отже вона не може відновити виплати і відкрити рахунок у банку.

Допомогла жінці монітор БФ «Право на захист» Наталія Шевченко. Вона розповідає: «Ми супроводили Валентину Сергіївну до м. Костянтинівка. Дуже вдячні всім представникам державних установ, які нам допомагали. Наприклад, у податковій інспекції, нам вдалося миттєво отримати дублікат ідентифікаційного коду, в Ощадбанку — швидко пройти фізичну ідентифікацію. Відтак і картку одразу розблокували, тож жінка змогла зняти кошти з картки з минулих виплат пенсії. А ще ми відвідали управління пенсійного фонду й написали заяву на відновлення виплати пенсії, де пані Валентина вказала, що отримуватиме виплати через поштове відділення». Тоді ж пенсіонерка відкрила рахунок для соціальних виплат в Ощадбанку та оформила адресну допомогу.

Жінка мешкає у свого рідного брата, якому також більше за 80 років. Після припинення виплати пенсії вони жили лише на його пенсію — 2050 грн.

Валентина Сергіївна ділиться: «У нас накопичилися борги в місцевому магазині, бо не вистачає грошей на харчування та сплату комунальних послуг. Ми почали вирощувати овочі на городі, щоби якось себе прогодувати та запастися на зиму. Та й тут сталася неприємність — зламався насос, що качає воду з колодязя. Тому все літо нам доводилося відрами носити воду в будинок для власних потреб, а також власноруч поливати город».

Після отримання готівки пенсіонери попросили купити їм насос, аби вони могли протриматися ще кілька місяців та прогодуватися власними овочами, поки чекатимуть нарахування та виплати пенсії.

Родина вдячна БФ «Право на захист» за допомогу, а також співробітникам держустанов, які пішли на поступки та позачергово в прискореному режимі змогли відновити всі документи та виплати.