Сьогодні багатодітна сім’я – це особливий світ, несхожий на світ сім’ї, яка виховує одного-двох дітей. Багато батьків, які не наважилися мати трьох або більше дітей, кажуть, що виховання – важка праця. Займатися одним-двома ще можливо, на інших дітей не залишиться ні часу, ні сил.
А якщо дітей 11? Родина переселенців, яка залишила свій будинок у селі Дерсово Тельманівського району Донецької області і переїхала до села Безруки Дергачівського району Харківської області, вважає, що чим більше дітей, тим легше їх виховувати. Старші діти допомагають молодшим, вони передають їм навички, отримані від батьків, вчать справлятися з побутовими проблемами.
Нажаль, цих побутових проблем у родини ВПО занадто багато. І впоратися з ними іноді не під силу навіть дорослим. Наразі багатодітна сім’я живе у недобудованому будинку. Окрім щомісячної сплати за оренду приміщення, необхідно заплатити за електроенергію, балон газу та дрова в опалювальний період. Діти ростуть і їм потрібен одяг, взуття, а старшим, ще й шкільне приладдя. Але основною проблемою є відсутність гарних місць для сну: більша частина дітей спить на “розкладушках”.
Тільки передане багатодітній родині двоярусне ліжко було встановлене, відразу ж визначилися двоє діток, які будуть спати на новому місці.
«Ми втішаємося з того, що надане ліжко забезпечить дітей необхідними умовами для здорового сну», – кажуть співробітники Харківського офісу БФ «Право на захист».
Родина ВПО вже готується до зимових холодів і зможе використати зекономлені на придбанні ліжка кошти на купівлю твердого палива. Їм нелегко обживатися на новому місці, але головне те, що батьки добре знають: їхні діти у безпеці, можуть вільно грати на вулиці і вчитися у школі.
Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПЛ», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).
Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.