Зробити пожертву
Укр / Eng
24.01.19

Олександр Михайлович живе у прифронтовій Авдіївці. У лютому 2017 на неконтрольованій Урядом України території померла його мама. Жінка не отримувала пенсію від серпня 2014 року і за станом здоров’я не могла виїхати на контрольовану Урядом України територію для поновлення виплат.

Чоловік розповідає: «Після смерті матері я звернувся до нотаріуса для прийняття спадщини на суму невиплаченої пенсії. В листопаді 2017 року нотаріус видав мені свідоцтво про право власності за законом. Тоді ж я звернувся до Управління Пенсійного фонду України (УПФУ) для отримання пенсії на підставі цього свідоцтва».

Однак представники УПФУ, посилаючись на ст. 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», застосували трирічний термін для звернення і виплатили пенсію померлої лише частково.

Олександр Михайлович обурився і звернувся до суду. Донецький окружний адміністративний суд 29 серпня 2018 року визнав дії УПФУ протиправними та зобов’язав виплатити чоловіку всю суму неотриманої пенсії померлої матері. У своєму рішенні суд вказав, що в таких спірних правовідносинах застосуванню підлягає саме ст. 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Адже саме вона регулює правовідносини, що виникли після смерті пенсіонера і після визнання певної суми недоотриманої пенсії спадщиною. Рішення суду УПФУ виконало.

8 січня 2019 року, майже через два роки від початку боротьби за свої права, Олександр Михайлович отримав невиплачену після смерті матері пенсію.