Особи без громадянства та під ризиком безгромадянства – одна з найвразливіших категорій в Україні. Із запровадженням карантину їхні проблеми нікуди не ділися, а навпаки – стали ще гострішими.
Благодійний фонд «Право на захист» продовжує надавати юридичні консультації і в період карантину, але у новому форматі – без особистого прийому в офісі. Незмінною лишилася готовність допомогати навіть в умовах нових викликів. Наші юристи підтримують контакт із клієнтами телефоном та за допомогою відеозв’язку; адвокати беруть участь у судових засіданнях попри логістичні перепони, спричинені зупиненням роботи громадського транспорту.
Щоб стримати розповсюдження коронавірусної інфекції та захистити здоров’я наших клієнтів з перших днів введення урядом України обмежувальних заходів Фонд проінформував всіх клієнтів про зміни в графіку роботи державних органів та правилах гігієни, яких слід дотримуватись.
Керуючись принципом гуманності, ми скерували запити клієнтів на отримання продуктів харчування та медикаментів до благодіників та волонтерів, які допомагають родинам, що опинилися в скрутному становищі через втрату роботи в період карантину.
Розповідає Ірина Алексєєва, керівниця проєкту «Правова допомога особам без громадянства»: «Наші клієнти, особи без громадянства, були дуже занепокоєні щодо реалізації свого права на охорону здоров’я та медичну допомогу. Тому аналітики «Право на захист» здійснили дослідження та отримали інформацію від МОЗ про надання первинної та невідкладної медичної допомоги у випадку підозри на COVID-19 всім, незалежно від наявності документа, що посвідчує особу».
Результат дослідження ми презентуємо сьогодні. Документ доступний англійською та українською мовами.