Зробити пожертву
Укр / Eng
17.01.22

Загроза від екологічних та техногенних ризиків на території Донеччини та Луганщини  визнавалася ще до початку збройного конфлікту на сході України. Це зумовлено значним індустріальним навантаженням та щільним розташування підприємств хімічного, металургійного, вугільного профілю.

Початок конфлікту значно загострив існуючі ризики внаслідок неконтрольованого закриття і затоплення шахт, руйнування природних екосистем, порушення інфраструктури промислових підприємств та водопостачання. Під загрозою опинилося не тільки довкілля, але й життя населення на території Донецької та Луганської областей. Зокрема через затоплення і руйнування житлових будинків, проблеми з доступом до питної води та її якості, забруднення ґрунтів (а, отже, і продуктів споживання) важкими металами і т.д.

Ще одним виміром питання і в той самий час викликом для населення східної України є взятий країною курс на декарбонізацію та шлях справедливої трансформації вугільних регіонів. Така політика передбачає кардинальне реформування вугільного фонду та значне вивільнення працівників галузі. А отже, постає нагальна потреба у послідовних, обдуманих кроках, щоб забезпечити соціальний захист місцевого населення та економічні можливості для регіону. Тому вирішення цих питань вимагає стратегічного і комплексного підходу.

Екологічні та техногенні ризики на Донеччині і Луганщині: підготовка дослідження

Протягом кількох останніх місяців представники “Право на захист” спільно з технічними експертами в рамках дослідження з декарбонізації та впливу екологічно-техногенних ризиків на громадське здоров’я на сході України проводили консультації на національному, обласному та місцевому рівнях. Серед них зустрічі із відповідальними міністерствами і державними структурами, профільними департаментами Обласних державних адміністрацій Донецької і Луганської областей (охорони здоров’я, промисловості, економіки), а також представниками територіальних громад і профільних підприємств.

Проведені консультації мають доповнити оцінку екологічно-техногенних ризиків на території Донеччини і Луганщини та аналіз нормативно-правової бази щодо трансформації вугільних регіонів, а також питань громадського здоров’я, здійснених технічними експертами в рамках відповідних досліджень. Детальніше про рекомендації щодо зниження зазначених ризиків можна буде ознайомитися в аналітичному дослідженні, яке ми представимо у лютому 2022 року.

Екологічні та техногенні ризики на Донеччині і Луганщині: підготовка дослідження

Проєкт «Підвищення стійкості до ризику катастроф на Сході України»

реалізується за фінансової підтримки уряду Великої Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: