Зробити пожертву
Укр / Eng
07.04.17

6 квітня доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Егідіус Варейкіс зустрівся із правозахисниками.

Доповідач приїхав до України на декілька днів, у нього заплановані зустрічі із представниками правозахисних організацій, а також із представниками Міністерства юстиції України, Міністерством соціальної політики України та Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Це вже другий візит пан Варейкіса до України, перший був минулого літа.

Доповідач ПАРЄ продовжує підготовку доповіді про гуманітарну ситуацію в Україні в рамках роботи міграційного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи.

Під час зустрічі пан Варейкіс цікавився зокрема станом дотримання прав внутрішньо переміщених осіб: які пробіли існують у законодавстві України і у виконанні нормативно-правових актів, які існують фінансові потреби у ВПО та який загальний соціально-психологічний стан ВПО. Окремо були розглянуті питання захисту прав осіб та родичів осіб, які пропали без вісти, осіб, які постраждали внаслідок насильства та осіб, які проживають на непідконтрольних територіях.

Учасники зустрічі та інші зацікавлені неурядові організації поділились з паном Варейкісом своїми звітами, зокрема, Ксенія Карагяур, правовий аналітик, БФ «Право на захист», передала пану Доповідачу ПАРЄ матеріали про порушення прав ВПО, пов’язані з виконанням Постанови КМУ №365.