Зробити пожертву
Укр / Eng
20.11.20

Наслідки пожеж, які виникли на території Луганської області у вересні та жовтні 2020 року, є катастрофічними. Найскладніша ситуація — вздовж лінії розмежування на території Станично-Луганського, Новоайдарського, Сєвєродонецького районів, де до зони ураження потрапило понад 30 населених пунктів.

пожеж

Для ліквідування наслідків пожеж Кабінет Міністрів України виділив Луганській обласній державній адміністрації понад 185 млн грн із резервного фонду державного бюджету (розпорядження КМУ № 1269-р від 13 жовтня 2020 р. «Про виділення коштів із резервного фонду державного бюджету»).

Матеріальна допомога передбачена в разі:

  • загибелі члена родини — 200 тис. грн;
  • отримання тяжких травм — 50 тис. грн;
  • отримання травм середньої тяжкості — 30 тис. грн;
  • отримання легких травм — 20 тис. грн.

А також для створення належних умов проживання:

  • власникам повністю зруйнованих житлових будинків — 300 тис. грн на сім’ю;
  • сім’ям, відселеним із житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту, — 50 тис. гривень на сім’ю.

Для отримання грошової компенсації постраждалі подають на розгляд органів місцевого самоврядування, а якщо їх немає — відповідних військово-цивільних адміністрацій населених пунктів за місцем розташування житла, заяву та відповідний пакет документів (копії паспорта, ідентифікаційного коду, документ про право власності на житло, акт комісії про ступінь пошкоджень від пожежі, розрахунковий рахунок у банківський установі).

Ситуація ускладнюється тим, що в багатьох людей згоріли документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, або в постраждалих немає документів, що підтверджують право власності на житло.

З перших днів трагедії юристи БФ «Право на захист» та NRC-NMFA виїжджали до постраждалих населених пунктів та дотепер надають юридичні консультації щодо відновлення втрачених документів, порядку отримання виплат із державного бюджету за домогосподарства, які постраждали внаслідок пожежі.

Наші колеги надали вже 418 консультацій постраждалим особам, здійснили супровід особи до Першої державної нотаріальної контори для отримання дубліката свідоцтва про право на спадщину, подали 5 позовів про визнання права власності (люди не встигли вступити в спадок і будинок згорів, тому нотаріус відмовився видавати свідоцтво).

Нагадуємо: безоплатну юридичну допомогу можна отримати за телефонами «гарячої лінії» БФ «Право на захист»:


(099) 507–50–90


(068) 507–50–90


(093) 507–50–90


Допомога надається за підтримки Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні та Міністерства закордонних справ Норвегії.