Анатолій Степанович пильно роздивляється такі довго очікувані ним речі і починає плакати…
Комусь придбання для літньої людини блендера та біотуалета здасться незрозумілим, або навіть дивним, та для Анатолія Степановича ці речі не тільки комфорт, але й збереження його здоров’я.
Історія подружжя непроста. Залишивши свій будинок на непідконтрольній Уряду України території, чоловік та дружина оселилися у м.Ізюм, а навесні 2016 р. вирішили переїхати до Харкова.
«Ми одразу ж отримали нові довідки ВПО. Хіба ж хто знав, що треба ще й сповістити УСЗН про зміну адреси? – дідусь сумно зітхає, перебираючи руками ковдру. – Пенсії не отримую з лютого. Платити за орендоване житло ми не могли, тож змушені були його залишити. Вирішили поїхати у Харків. Думали, що велике місто, багато людей, вижити буде легше, та де там…»
Не знайшовши житло, подружжя переселенців дві доби провело на вулиці, просто неба. Але світ не без добрих людей. Перехожа жіночка запропонувала їм пожити у старому будинку у селі Буцьківка Харківської області: кухня та дві кімнати зі старими меблями. У будинку немає ні води, ні газу. Туалет на вулиці.
Дідусь хворіє. Гіпотонія, хронічний бронхіт, стрімка втрата зору, психічні розлади. Дружина не може залишити його без нагляду ні на хвилину.
«Я майже не ходжу, – каже Анатолій Степанович. – Тільки й можу, що пересуватися по кімнаті».
Зрозуміло, що користуватися туалетом, який знаходиться на вулиці, чоловік не в змозі. Тож отриманий ним біотуалет не просто забезпечить комфорт, але й збереже здоров’я дідуся.
«Як живемо? Люди допомагають. Продукти нам сусіди дають та благодійні організації, – розказує жінка. – Важко з ліками. Чоловік хворіє на пневмонію, а покласти його до лікарні не можемо, бо це дуже дорого. Лікуємо дома, дякуючи службі таксі, яка надала гроші на медикаменти».
Блендер для подрібнення став ВПО у нагоді, бо дідусь зовсім не може пережовувати їжу – у нього залишився лише один зуб.
Сумна історія людей, які не по своїй добрій волі залишили рідний дім, а тепер змушені виживати в непростих умовах завдяки допомозі небайдужих. Ми раді, що змогли хоча б трошки полегшити життя подружжя та зичимо Анатолію Степановичу здоров’я, а його дружині – сил та терпіння.
Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПЛ», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).
Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.