Зробити пожертву
Укр / Eng
13.03.23

Війна принесла в нашу країну багато біди…Особливо гостро це відчувають літні люди. Їм складно залишати свої домівки, де так багато спогадів про часи, коли вони були щасливими. До того ж їм важко зробити це фізично. 

Пані Надії* – 87 років і вона до останнього відмовлявся  покидати свій дім у м. Часів Яр. Рідним  було важко її вмовити, адже навіть щоденні обстріли довгий час не могли змусити жінку переїхати в більш безпечне місце. З кожним днем волонтери вивозять з нього та інших гарячих точок все більше літніх людей, щоб врятувати їм життя. Саме з їх допомогою пані Надія змогла дістатись Дніпропетровської області.

Знайшовши прихисток в Жовтоводській громаді, жінка потребувала юридичного та соціального супроводу, тому до неї виїхали фахівці Дніпровського офісу  БФ «Право на захист»: юристка Анна Лактюшина та фахівець  з моніторингу ситуації ВПО Олена Пазенко.

  “Два тижні минуло, як пані Надію вивезли волонтери до м. Жовті Води на Дніпропетровщині. Зараз вона у безпеці, її доглядає близька родині людина,  але й досі з острахом здригається від незначного гуркоту.  Жінка нещодавно перенесла інсульт, а її емоційне виснаження від життя під обстрілами та довга дорога евакуації також мали негативний вплив на здоров’я – вона не може пересуватися без сторонньої допомоги. Саме тому її родичі, що проживають за кордоном, звернулися до БФ «Право на захист по допомогу”, – розповідає Анна Лактюшина.

Наші колеги надали пані Надії юридичну підримку та супровід до державних установ: допомгли відкрити рахунок в банку, отримати довідку ВПО та написати заяву на допомогу на проживання. 

«Цей день був непростий, адже ми переживали, щоб у пані Надії вистачило сил, на відвідування необхідних установ, але все склалося добре. Літня жінка, яка рік провела під обстрілами, легко здолала всі сходинки й жодного разу не поскаржилася на втому. В кожній установі Жовтоводської  громади до нас поставились з розумінням та увагою. За що ми їм безмежно вдячні!», – згадує Олена Пазенко.

В’ячеслав Стасюк, старший юрист Дніпровського офісу розповів, що останнім часом до Фонду все частіше звертаються люди, які перебувають за кордоном, з проханням надати юридичну допомогу та супровід їх літнім батькам, дідусям та бабусям. Команда Фонду робить усе можливе, щоб допомогти таким людям розв’язати їх правові питання й відчути підтримку, що їх не залишили сам на сам зі своїми проблемами, адже кожен з них має право на захист!

*ім’я змінено