Зробити пожертву
Укр / Eng
28.12.17

Життя поблизу лінії зіткнення дуже відрізняється від життя у не охоплених конфліктом містах та селах. В цих населених пунктах не будують нових будинків, не відкривають нових підприємств та магазинів, такі території нецікаві інвесторам, а, подекуди, здається, і державі. Тут, в основному, залишаються жити ті люди, які із різних причин не можуть покинути свої домівки – нерідко сам на сам із своїми проблемами. І словосполучення «гуманітарна допомога» або «допомога волонтерів» надовго увійшли до лексикону місцевих мешканців, адже без допомоги благодійних організацій або волонтерських ініціатив їхнє життя було б значно важчим.

Так, мешканцям сусідніх сіл Старогнатівка та Новогригорівка Волноваського району Донецької області, що знаходяться поблизу лінії зіткнення, допомагає ініціативна група з-поміж місцевих активістів, які об’єдналися на початку 2016 року та працюють донині. З часом вони утворили волонтерський центр «Дружній простір для кожного», в якому мешканцям цих сіл надаються різноманітні необхідні послуги. Проте довгий час значною проблемою для відвідувачів центру була відсутність облаштованого місця очікування на прийом.

Клієнтами центру є більша частина населення обох сіл (загалом тут мешкає майже 1500 осіб). Значну частину відвідувачів центру складають люди похилого віку, інваліди різних груп, жінки з маленькими дітьми та люди, що відносяться до інших вразливих категорій, і для яких незручні умови очкування можуть стати на заваді отримання послуг або допомоги як такої. Так, раніше під час реєстрації чи видачі гуманітарної допомоги люди мали чекати своєї черги, стоячи на вулиці, оскільки всередині приміщення не було можливості облаштувати місця для сидіння.

Також поблизу волонтерського центру були відсутні урни. Замість урн волонтери використовували картонні коробки, проте вони швидко розмокали від дощу, пошкоджувалися сильним вітром, тож швидко ставали непридатними.

І ще однією дуже суттєвою проблемою була  відсутність поблизу волонтерського центру громадської вбиральні, яка була вкрай необхідна, зважаючи на те, що люди в очікуванні можуть проводити значну кількість часу.

Та й приміщення волонтерського центру потребувало ремонту. Проте особливо актуальною ця проблема стала із настанням холодного сезону, оскільки в приміщенні центру не було вхідних дверей. Щоб хоч якось зберегти тепло, активісти замість дверей збили декілька дощок та використовували цю конструкцію у якості дверей, підпираючи їх для стійкості цеглинами.

Проте тепер, завдяки допомозі БФ «Право на захист» у рамках реалізації проекту підтримки громад, що постраждалі від конфлікту, у мешканців Старогнатівки та гостей села з’явилася можливість отримувати допомогу та очікувати на прийом у центрі надання допомоги у комфортних умовах. 21 грудня 2017 року волонтерський центр «Дружній простір для кожного» отримав будівельні матеріали,  дерев’яні лавочки, туалет, урни, металеві вхідні двері. Лавочки, туалет та урни вже встановлено поблизу центру. І саме зараз силами громади відбувається такий необхідний для роботи центру ремонт: встановлюються вхідні двері до волонтерського центру.

 

Завдяки роботі моніторів Маріупольського офісу БФ «Право на захист» Сніжани Лукашової та Тетяни Воробйової волонтерський центр та територія поблизу нього були облаштовані найнеобхіднішім. Під час складання заявки на реалізацію цього проекту вони ретельно вивчили побажання працівників центру ті його відвідувачів. Тільки так досягається максимальна ефективність при наданні допомоги, оскільки, насамперед, враховуються потреби тих, хто потім буде користуватися наданою допомогою.

 

«БФ «Право на захист» продовжує активну роботу у населених пунктах поблизу лінії зіткнення, оскільки саме тут проблеми та потреби є найбільш гострими, – розповіла Юлія Кубанова, координатор з питань захисту БФ «Право на захист». – Регулярно відвідуючи Старогнатівку та спілкуючись із місцевими мешканцями, наші монітори виявили проблему відсутності облаштованого місця для очікування під час видачі гуманітарної допомоги. Сумнівів щодо необхідності підтримати таку ініціативу не могло й бути! Ми сподіваємося, що наданою допомогою ми зробили життя місцевих мешканців трохи комфортнішим, а громаду, загалом, – більш стійкою до несприятливих наслідків конфлікту».[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5770,5796″]