Невелике місто Мар’їнка, розташоване у Донецькій області, щоденно опиняється під обстрілами. Сьогодні там дуже багато пошкоджених та зруйнованих будинків. Але 7 000 мешканців не залишають рідне місто.
Більша частина населення, що постійно живе у місті, це люди похилого віку, які потребують особливого або додаткового догляду. І хоча на сьогодні різні гуманітарні та інші організації надають населенню продуктову допомогу, серед містян багато тих, хто іноді не в змозі приготувати собі першу (гарячу) страву через відсутність газу, електропостачання або необхідного посуду, і саме тому такі люди залишалися без належного харчування.
Щоб покращити харчування найбільш вразливих категорій мешканців міста, декілька волонтерів вирішили згуртуватися і протягом 2017 року спільними силами раз на тиждень готували та роздавали безкоштовні комплексні обіди людям, у яких немає можливості приготувати гарячу, домашню їжу.
Але процес приготування та роздачі комплексних обідів ускладнювався через відсутність у волонтерів власного комплекту посуду для приготування їжі та меблів, необхідних для масового годування.
Під час моніторингу співробітники БФ «Право на захист» з’ясували, що за наявності посуду та меблів, волонтери в змозі нагодувати 150 осіб. Також волонтерська група, якій сприяє місцева влада, а продуктами харчування задля приготування їжі допомагають волонтери з інших міст та приватні підприємці міста, підтвердила свою готовність готувати їжу для мешканців Мар’їнки на регулярній основі один раз на тиждень впродовж 2018 року.
Завдяки допомозі БФ «Право на захист» у рамках реалізації проекту підтримки громад, що постраждали від конфлікту, волонтерська група отримала необхідне обладнання. Тож тепер передані столи, стільці, посуд для приготування і видавання обідів допомагають реалізації ініціативи, що сприяє покращенню життєвого стану усіх мешканців міста, проте в більшій мірі – стану найбільш немічних, одиноких, соціально незахищених та тих, хто не має можливості готувати дома їжу самостійно.
«Малозабезпечені та особи, які не мають посуду та плити для приготування їжі, можуть тепер поласувати гарячим обідом. До того ж під час видавання безкоштовних обідів люди спілкуються між собою, що є позитивним психологічним чинником, оскільки мешканці Мар’їнки майже цілодобово перебувають у домах і підвалах через загрозу обстрілів, – підкреслила Катерина Давидова, співробітник Маріупольського офісу БФ «Право на захист». – Також придбані меблі та посуд можуть служити іншим потребам міста: наприклад, стільці можуть бути використані для перебування мешканців у бомбосховищах під час обстрілів».
Нагадаємо, БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), продовжує реалізацію невеликих проектів, спрямованих на допомогу громадам.
Під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляють проблеми, які є найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймають рішення щодо надання допомоги.
Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).
Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5841,5842″]