Зробити пожертву
Укр / Eng
11.11.16

Залишати рідний будинок важко у будь-якому віці. Але більш молоді швидше адаптуються до нового міста, ніж люди похилого віку. Проте найважче хворим людям, які дома вже пристосувалися до існуючих умов, а тепер їм знову доводиться звикати до нового будинку та оточення.

Нещодавно співробітники Харківського офісу БФ «Право на захист» відвідали двох таких людей похилого віку – переселенців-інвалідів, які змушені облаштовуватися на новому місці.

Віктор Степанович* переїхав з Луганської області разом з сестрою та матір’ю. Родина орендує старий будинок у селі Високий Харківської обл. Чоловік дуже хворий – роботу нирок йому замінює перитонеальний діаліз. Кожні 4 години здійснюється промивання, через яке Віктору Степановичу важко пересуватися по хаті, не кажучи вже про те, щоб дійти до туалету, що знаходиться на вулиці.

Передана тростина на 4-х опорах (квадропод) надасть ВПО стійку опору під час пересування, а біотуалет убереже від травм, які чоловік може отримати, виходячи самостійно на вулицю.

Галина Сергіївна* – колишня жителька Горлівки. Оселившись у селі Кочеток Харківської області, вона спочатку самостійно орендувала будинок, а потім її перевели в колишній гуртожиток від місцевої лікарні, де вона так і залишилася жити. Жінка – інвалід першої групи,  самостійно не встає з ліжка, бо майже повністю паралізована: верхня частина тіла працює частково, але м’язи дуже слабкі. Наразі за Галиною Сергіївною доглядають співмешканки – жінки, яким вже понад 80 років, і які також потребують часткового догляду.

Необхідні речі, передані жінці, допоможуть зберегти її здоров’я і принесуть комфорт у щоденне життя. Так, за допомогою ходунків для інвалідів ВПО зможе самостійно підніматися з ліжка та долати невеликі відстані у приміщенні, а крісло-туалет дозволить не долати великі для неї відстані, щоб дістатися туалету, який розташований вулиці.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПЛ», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*І’мя змінено.