Зробити пожертву
Укр / Eng
23.01.18

Ще у 2015 році старенький будинок самотнього пенсіонера Андрія Миколайовича*, як і багато сусідських помешкань, постраждав від вибухової хвилі та уламків снарядів. Тоді, боячись за своє життя, чоловік виїхав із села, а через та півтора року, коли ситуація стабілізувалася і вибухів не стало чутно, вирішив повернутися додому та відновити своє житло.

І хоча одна стіна будинку була повністю пошкоджена уламками, всі вікна повибивані, а дах взагалі був відсутній, Андрій Миколайович взявся за роботу. Завдяки допомозі гуманітарної організації, в будинку були встановлені нові пластикові вікна та повністю перекритий шифером дах. Залишалося тільки зробити у будинку косметичний ремонт,  але у чоловіка на це не було грошей.

Андрій Миколайович – колишній працівник МВС, але ні пенсію, ні  адресну допомогу він не отримує вже майже рік через те, що перевірка з УСЗН ніяк не може доїхати до села.

Щоб хоч якось вижити, чоловік займається підробітками: перекопує сусідські городи, допомагає викопувати картоплю, наносити сіна, покосити траву та інше.

Отримавши від співробітників Маріупольського офісу БФ «Право на захист»  будівельні матеріали (фарбу, цемент та шпаклівку) чоловік вже зробив частину ремонту: замазав тріщину у будинку (всередині та зовні) та дірки від уламків від снарядів, укоси на вікнах, сам зібрав піч, яка була зруйнована під час вибуху від воєнних, пофарбував вікна та підвіконня.

Сам Андрій Миколайович розповідає, що після проведення ремонту у будинку стало набагато тепліше, навіть під час зимових холодів.  Тепер у його планах продовжити ремонт та весною пофарбувати у будинку стелю й підлогу.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я змінено[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5860,5879″]