Зробити пожертву
Укр / Eng
31.07.17

Валентина* перемістилася з Дзержинська Донецької області до одного із селищ у Харківській області у 2015 році. Незабаром переселенка народила хлопчика, але чоловік покинув її. Родичів на новому місці у Валентини немає, тож їй доводиться справлятися самотужки.

Влаштуватися на роботу вона не може, бо немає на кого залишити дитину. Дохід жінки складається із адресної допомоги ВПО, «дитячих» виплат та виплат одинокій матері – загалом трохи більше 3 тис. гривень. Знайомі допомогли переселенці знайти житло, щоправда будинок знаходиться в аварійному стані. У будинку є електроенергія, вода і туалет на вулиці. За комунальні послуги доводиться сплачувати близько 400 гривень щомісяця. А от опалювати доводиться дровами, тому жінка заздалегідь відкладає гроші на їх закупівлю, адже одна машина дрів коштує близько 1500 гривень, а їх на сезон треба щонайменше 3.

Сергій* – здоровий 1,5-річний хлопчик, мама робить усе можливе для того, щоб її дитина нормально росла та розвивалась, і звичайно, як мати вона хоче дати дитині найкраще, але матеріальний стан цього не дозволяє. Жінка купає хлопчика у старому пластиковому тазу, а готує їжу на електроплитці, яка б’ється струмом.

Співробітники БФ «Право на захист» передали Валентині речі, які мають покращити побутові умови, а саме: настільну електроплиту – для безпечного приготування їжі, набір кухонного посуду та комплект постільної білизни, а також новеньку ванночку для Сергія – для зручного купання.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я переселенців змінено