Зробити пожертву
Укр / Eng
29.03.22

До юридичної команди БФ «Право на захист» у Вінниці звернулись переселенці з села Тарасівка у Київській області. Мати з донькою та їхній сусід – інвалід дитинства Ігор. Його історію розповіла жінка, сусідка, яка врятувала хлопця.  

Історія інваліда дитинства Ігоря

24-річний Ігор Шиш – інвалід другої групи та сирота. Хлопчина може дбати про себе фізично, але вроджене психічне захворювання дуже обмежує його в буденному житті. Біологічних батьків хлопець не знає, проте у 2015 році опіку над ним встановили односільчани Оксана Деменчук та її чоловік Олексій. Зараз про їхню долю нічого невідомо.

Зрештою жінка зрозуміла, що залишатися стає дедалі небезпечніше та потрібно негайно виїжджати. Вона вирішила не витрачати ні секунди часу. На жаль, батьки Ігоря не встигли долучитися до них та лишилися в селі. Виїхати було складно, але жінці вдалося врятувати життя своєї та чужої дитини… Зараз вони знайшли прихисток у Вінниці. Проте зв’язатися з батьками Ігоря не змогли.

Знайшли порятунок

Виїхати було складно, але жінці вдалося врятувати життя своєї та чужої дитини… Зараз вони знайшли прихисток у Вінниці. Проте зв’язатися з батьками Ігоря не змогли.

Ігор отримує соціальну виплату як інвалід дитинства, проте самостійно отримати гроші він не може (тільки його офіційні опікуни), як і додаткову допомогу для переселенців.

Допомагаємо з оформленням соціальних виплат переселенцю-інваліду дитинства

Адвокат Сергій Галемський та юристка Ірина намагалися з’ясувати хоч щось про Ігоря та його близьких, проте селищна рада Тарасівки зруйнована під час обстрілу, багато хто з працівників з важкими пораненнями у лікарнях. Дізнатися бодай щось поки що не вдалося. Зараз дуже ускладнює все той факт, що про опікунів відомо тільки те, що змогли розповісти сусіди. З родиною Ігоря наразі немає зв’язку та подальша їх доля невідома.

Коментар юриста

 «Усі виплати отримують опікуни, адже Ігор сам неспроможний це робити. Без опікунів він не зможе оформити довідку ВПО та подати заяву на отримання допомоги. Родина сусідів також неспроможна фінансово утримувати хлопця. Ми будемо звертатись до органів опіки та піклування Вінницької міської ради щодо встановлення тимчасової опіки. Це допоможе хлопцю».

Сергій Галемський, адвокат БФ “Право на захист”