Зробити пожертву
Укр / Eng
29.12.17

Змінений текст законопроекту 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України та тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» з’явився 20.12.2017 року.

Текст, опублікований до другого читання, суттєво відрізняється від тексту, що був підготовлений на засіданні профільного комітету з питань національної безпеки та оборони від 17.11.2017 р.

Новий розгляд законопроекту запланований на 16 січня 2018 року.

Правозахисники впевнені, прийняття законопроекту у новій редакції несе значні загрози та ризики. Зокрема, може спричинити погіршення гуманітарної ситуації на непідконтрольних територіях та у прилеглій «сірій зоні». Крім того, текст містить норми, які суттєво розширюють повноваження військових та правоохоронців.

Правові аналітики БФ «Право на захист» разом із представниками інших правозахисних організацій підготували інфографіку, щоб ознайомити громадян з можливими ризиками, які містить законопроект 7163, у сфері загрози порушень прав цивільного населення та закликати Верховну Раду направити законопроект на друге слухання попередньо доопрацювавши у профільному комітеті.

Донбас: захистити неможливо втратити. Радо, постав вірно кому!