Понад 1000 квадратних метрів та 5650 кущів бирючини в Голосіївському парку в Києві перетворилися на витвір топіарного мистецтва – символічний лабіринт «Шлях до безпеки», створений тут до Всесвітнього дня біженців за ініціативи Благодійного фонду «Право на захист» у партнерстві з УВКБ ООН. Наш фонд допомагає не лише вимушеним переселенцям, але й опікується проблемами біженців та шукачів захисту в Україні вже майже 20 років. Тож сьогодні, 20 червня, у Всесвітній День біженців ми хочемо ще раз привернути увагу спільноти до проблем біженства, які набули нового звучання для нашої країни в умовах повномасштабної війни.
«Ми хочемо, щоб кожен українець, пройшовши лабіринтом, задумався про нелегкий шлях, які проходять біженці в пошуках безпеки. Хочемо, щоб всі представники приймаючої громади, представники державних органів влади пам’ятали про нелегку долю біженців і, де можливо, надавали їм підтримку», – зазначила Світлана Бутенко, керівниця проєкту юридичної допомоги біженцям та особам без громадянства Благодійного фонду “Право на захист”.
До проєкту з озеленення долучились майстри та дизайнери Голосіївського парку імені М.Рильського та КО «Київзеленбуд». А автором проєкту став наш бенефіціар, майстер з топіарі Олександр Мальцев, для якого тема пошуку безпеки також дуже близька.
«Коли людина знаходиться у стані невизначеності та потрапляє у так званий лабіринт, дуже важливо не втрачати в собі сили та рухатися далі. Я це говорю з власного досвіду, адже з 2014 року я переживаю це вже вдруге. Тоді я був вимушений залишити Донецьк, та моя душа знайшла нову справу у світі рослин. Символізм лабіринту в рамках проєкту «Шлях до безпеки» за підтримки “Право на захист” полягає в тому, щоб людина ніколи не втрачала віри, знайшла вихід з тупікової ситуації та знайшла свій шлях до безпеки», – говорить Олександр.
Першими відвідувачами новоствореного лабіринту стали місцеві дітлахи, яким він дуже сподобався. А на відкриття ми запросили також декількох наших бенефіціарів – біженців та шукачів захисту, яким допомагає наш фонд.
«У 2012 році я покинув Сирії через війну. Спочатку я поїхав до Лівану, через деякий час отримав візу до Арабських еміратів, де проживав з 2013 по 2014 рік. У 2015 році я потрапив до України, де знайшов свій прихисток. Коли в Україні почалася війна, я вирішив залишитися. Тут моя родина – дружина-українка та люба донечка. Я нікуди звідси не поїду, оскільки Україна – це чудова країна, де живуть добрі люди. Тут мене ніхто не питає звідки я і навіщо я живу в Україні. Тут усі люди люблять один одного, тож у своєму серці я тримаю Україну. Та сподіваюся, що ця біда скоро закінчиться. Все буде добре», – сказав Алі, громадянин Сирійської Арабської Республіки.
Ми зичимо Алі та всім, хто також був вимушений стати втікачем з рідної країни та знайшов прихисток в Україні, терпіння та наснаги. Нехай ваш шлях до безпеки буде легким. А ми намагатимемося й надалі допомагати в цьому.
Якщо ви є такою особою та потребуєте допомоги, напишіть нам в телеграм-канал “Помічник біженця” https://t.me/refugeehelperua.
Якщо ви знаєте тих, кому буде корисною ця інформація, поширте її, будь ласка!