Зробити пожертву
Укр / Eng
03.05.22

26 квітня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №481 “Деякі питання організації роботи працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки на період воєнного стану” (надалі – Постанова).

Кого стосується Постанова?

Постанова стосується працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, членів їх виконавчих органів та керівників.

Перелік суб’єктів господарювання державного сектору економіки можна знайти на сайті Фонду Державного майна України.

Разом з цим, залишається відкритим питання, чи відносяться, наприклад, державні вищі навчальні заклади до суб’єктів господарювання державного сектору економіки, які не є господарськими товариствами, однак здійснюють у деяких випадках господарську діяльність.

У разі виникнення сумнівів, чи є ваш заклад, підприємство чи установа таким суб’єктом, рекомендуємо звернутися за роз’ясненням до відповідного профільного міністерства.

Що передбачає Постанова?

Постановою передбачено, що для працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, членів їх виконавчих органів та керівників може запроваджуватися дистанційна робота за наявності організаційної і технічної можливості для виконання їх обов’язків, а також забезпечення належної (безперервної) роботи відповідного суб’єкта господарювання.

Рішення про запровадження дистанційної роботи приймається керівниками або виконавчими органами, а для самих керівників і членів виконавчих органів –  суб’єктами управління об’єктами державної власності, загальними зборами акціонерів (учасників) господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також наглядовими радами суб’єктів господарювання

При цьому дистанційна робота дозволяється виключно у межах території України. Дистанційна робота за межами території України допускається тільки у випадку направлення особи у службове відрядження в установленому порядку.

Відповідальність

Постановою передбачено, що визначені особи, які перебувають у робочий час поза межами робочого місця в Україні (за винятком належним чином оформленого перебування у відрядженні), або продовжують працювати дистанційно без відповідного рішення, можуть бути притягнуті до відповідальності із застосуванням до них дисциплінарних стягнень (крім того, повноваження керівників і членів виконавчих органів можуть бути припинені).

Дія Постанови

Постанова діє з моменту опублікування (28 квітня 2022 року), окрім пункту, який стосується відповідальності порушників, який діє з 3 травня 2022 року.