Зробити пожертву
Укр / Eng
20.09.16

Вчора, 19 вересня депутати Європейського парламенту Ребекка ХармсМіхал Боні і Яромир Штетина відвідали місто Краматорськ у рамках запланованої поїздки на Донбас.

Нагадаємо, цей візит планувався давно, і участь у ньому мали взяти майже 20 депутатів. Але за два дні до виїзду з Європарламенту надійшов лист з рекомендацією європейським депутатам обмежити свою поїздку тільки Києвом.

Тим не менш Хармс, Боні і Штетіна прийняли рішення з’їздити на схід.

Візит розпочався з Дніпра, де було організовано відвідування лікарні ім. Мечникова. Депутати Європарламенту на власні очі змогли побачити важкопоранених бійців, змогли поспілкуватися з ними та  їхніми рідними.

Після Дніпра європейські гості вирушили до КПВВ у Мар’їнці, де поспілкувалися з небагатьма людьми, які перетинають лінію зіткнення. Всі вони просили парламентарів надати максимальне сприяння у встановленні миру в Україні.

Під час прес-брифінгу, який відбувся у Краматорській міській раді, депутати Європарламенту поділилися враженням від побаченого.

За словами Ребеки Хармс, після спілкування з місцевими жителями вона з упевненістю може сказати, що їхнє єдине бажання – це жити нормальним, мирним життям. “Україна має право боротися за людей і територію. Водночас ми бачимо, що люди втомилися від війни і хочуть повернутися до нормального життя”, – підкреслила вона.

Після прес-брифінгу депутати Європарламенту провели зустріч з активістами громадських організацій, студентами та внутрішньо переміщеними особами.

Під час зустрічі Ірині Степановой, керівнику Слов’янського офісу БФ «Право на захист», вдалося поставити питання про ставлення євродепутатів до прив’язки пенсій до довідок ВПО.

«Депутати відповіли, що будь-яка допомога, будь-яка підтримка, як фінансова, так і матеріальна, повинна бути доступною для всього населення на всій території України, – говорить Ірина Степанова. – Також вони підкреслили, що для держави

цінні всі її громадяни, незалежно від того, де вони проживають».[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”3885,3887,3886″]