Зробити пожертву
Укр / Eng
03.06.16

Після створення нового Міністерства України з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Проект Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» організував візит високого рівня в Страсбурзі стосовно внутрішнього переміщення в Україні. Візит до штаб-квартири Ради Європи відбувся 24-25 травня. Метою візиту було проведення конструктивної дискусії стосовно поточних проблем та стратегічного бачення  реагування на національному рівні на внутрішнє переміщення. Дискусія була зосереджена на тому, в який спосіб Рада Європи та інші зацікавлені сторони можуть підтримати Україну.

Ключовим елементом в  цьому питанні є зміцнення співробітництва Ради Європи з нещодавно створеним Міністерством та іншими основними національними та регіональними партнерами.

До складу української делегації увійшли нещодавно призначений Міністр України з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, Голова  Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря. Також до складу делегації увійшли Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, народні депутати України Ірина Луценко, Наталія Веселова та Сергій Тарута, Андрій Кравченко, Заступник начальника Штабу Антитерористичного Центру при Службі безпеки України, Максим Кононенко, Виконуючий обов’язки Постійного представника України при Раді Європи, Андрій Базів, Перший секретар Департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України,  Жанна Лук’яненко, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб,  Юрій Бузницький, Головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Ольга Лішик, Заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, Ігор Стокоз, Заступник голови Донецької обласної державної адміністрації, Віталій Литвин, Радник Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, а також Олена Виноградова, Аналітик з правових питань, БФ «Право на захист».

Під час інтенсивної дводенної програми делегація мала можливість обмінятись поглядами на ситуацію з Габріелою Баттаіні-Драгоні, Заступником Генерального Секретаря Ради Європи, під час дискусії Заступник Генерального Секретаря підкреслила готовність Ради Європи сприяти Україні в посиленні захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб. Під час зустрічі з Нілсом Муйжнієксом, Комісаром Ради Європи з прав людини, обговорювались питання, що виникли в ході його минулих візитів в Україну.  Також учасники зустрілись з Головою Генерального Директорату прав людини Крістосом Джакомопулосом, нещодавно призначеним Спеціальним представником Генерального Секретаря Ради Європи в Україні Режі Бріла, Директором Офісу Генерального Директорату Програм Ради Європи Вереною Тейлор, представниками Європейського суду з прав людини, профільних комітетів Парламентської Асамблеї Ради Європи, а також Департаментів з анти-дискримінації та з рівності та гідності людини.

Усі учасники зустрічі підкреслили свою готовність до співпраці з метою посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб з огляду на основні цілі Проекту, передусім у сфері вдосконалення законодавчої бази стосовно внутрішньо переміщених осіб, та її ефективної практичної імплементації.

Council of Europe