Зробити пожертву
Укр / Eng
03.01.19

Максим Голтвяницький – монітор Сєвєродонецького офісу. Кваліфікований юрист, Максим тривалий час займався питаннями дотримання прав переселенців і постраждалих від конфлікту на Донбасі. Він розповідає:

“Ми познайомилися з героєм цієї історії досить давно. Але допомогти чоловікові я зміг тільки тоді, коли приєднався до колективу БФ «Право на захист».

Я знав, що він – людина дуже своєрідна, свій шлях і непросту долю обрав сам. Більше 20 років тому назад чоловік скоїв розбійний напад, за що згодом і був засуджений. Однак, зі своїм вироком він змиритися не міг, і після винесення вироку вирішив переховуватись. Заради п’янкого повітря свободи він був готовий щезнути, а на момент нашого знайомства роками перебував у бігах. Фактично, він значився зниклим.

Час минав, і з його плином змінювалися цінності. За роки поневірянь у його свідомості все ж сталася переоцінка. Багато років потому чоловік зрозумів, що життя пройшло шкереберть, але для нього час завмер у той момент, коли він побажав зникнути для всіх. Замітаючи сліди, він не міг жити як нормальна людина, не мав прав, які забезпечені будь-кому з членів суспільства. Вік брав своє, а він залишився ні з чим.

Чоловік все ж зробив усвідомлений вибір, навіть розуміючи, що відновлення документів, швидше за все, спричинить за собою перегляд справи і вироку. Не описуючи довго і докладно, скажу, що попереду на нас чекала довга робота: ідентифікація, а згодом і відновлення всіх документів. Мені вдалося повернути цій людині втрачену особистість, якою б вона не була.

Ніколи не пізно повернутися до витоків, аби виправити помилки”.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]