Зробити пожертву
Укр / Eng
26.12.18

Складно повірити, що в наше століття технологій, коли все відбувається на публіці, коли можна відстежити будь-кого, люди все ще зникають. Деяких з них – крадуть. Основна мета зловмисників – буд-яким чином отримати вигоду. Найчастіше це грошова винагорода, але не тільки. Історія, яку розказав монітор Маріупольского офісу БФ «Право на захист» Євген Кравчук, шокує.

“Все, що сталося, особливо запам’яталося, бо відбувалося y переддень свята. В ніч на 8 березня 2015 року. Невідомі увірвалися до будинку чоловіка серед ночі, витягнули його з власного ліжка та повезли в невизначеному напрямку. Чоловік не розумів, що відбувалося, і перебував y стані шоку. Кілька місяців його возили по підвалах і бункерах, змінюючи локації, не пред’являючи жодних вимог. Його життєдіяльність підтримували, але він був втомлений, виснажений і дезорієнтований.

А вдома на нього чекав син, який не міг знайти собі місця. Весь цей час чоловіка розшукували близькі. Ймовірніше, чоловіка збиралися обміняти, але які були умови обміну досі невідомо. Ймовірно, в плані зловмисників відбулися зміни, що змусили їх відмовитися від колишніх намірів. Через 3 місяці мук і життя у невідомості його вивезли з укриття і кинули в Покровську. Зрозуміло, що ніяких документів і речей у нього при собі не було. Допомоги чекати не було звідки. Але, незважаючи на розгубленість, чоловік здогадався звернутися до представників БФ «Право на захист».

Він перебував в ясному розумі і детально описував все, що з ним відбувалося. Повідомив домашню адресу, імена своїх близьких, до кого можна звернутися. Я звернувся до сина, він був схвильований і радий, що батько живий. Порадившись, було вирішено відправити чоловіка додому, тому необхідно було, аби син відправив документи і гроші на дорогу. Дуже швидко він передав все необхідне поштою, і ми змогли супроводити чоловіка в дорогу в зворотному напрямку. Це випадок кричущої несправедливості. На щастя, історія вирішилася позитивно. Ще кілька годин – і чоловік опинився вдома, в родинному колі.

У будь-якій складній життєвій ситуації ми, співробітники БФ «Право на захист», готові запропонувати свою допомогу, підтримку и захист тим, хто цього потребує”.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]