Зробити пожертву
Укр / Eng
24.12.15

Сьогодні, 24 грудня, в управлінні Державної міграційної служби України (ГМСУ) у Харківській області за сприяння Ресурсного центру допомоги вимушеним переселенцям відбулася зустріч співробітників управління з неурядовими організаціями, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.

На зустрічі були присутніми :

Гузь В’ячеслав, начальник обласного управління ДМСУ.

Цвірінь Олена, заступник начальника обласного управління ДМСУ.

Панцирь Інга, головний фахівець обласного управління ДМСУ.

Кікнадзе Гага, прес-секретар обласного управління ДМСУ.

Любов Бутенко, ВБФ “Право на захист”.

Катерина Бабич, ВБФ “Право на захист”.

Анастасія Бондаренко, радник Мінсоцполитики у Харківській області.

Аліса Веневцева, “Станція Харків”.

Всеволод Борисенко, Норвезька рада у справах біженців.

Марія Шуталева, Харківська правозахисна Група.

ВО “Українські рубежі”

ГО “Чугуївська правозахисна група”.

На зустрічі обговорювалося питання про відмову органами міграційної служби у Харківській області приймати від внутрішньо переміщених осіб заяви на відновлення втрачених документів без надання ними довідки ВПО.

Інга Панцырь, головний фахівець обласного управління ДМСУ, пояснила, що існують рекомендації Департаменту ДМС про дії у подібних ситуаціях. Так, вимоги органів міграційної служби представити додаткові документи є неправомірними.

Також під час зустрічі обговорювалися інші важливі питання, що стосуються роботи органів міграційної служби в Харківській області з внутрішньо переміщеними особами.

Так, було отримано роз’яснення стосовно того, що для підтвердження місця свого проживання (у разі втрати документів) внутрішньо переміщеній особі необхідно надати адресну картку (попередня назва “Форма А”). Але у разі, якщо така картка знаходиться на неконтрольованій території, не висувається вимога про її надання, оскільки існують інші способи підтвердження проживання, наприклад, запит до Державного реєстру виборців. Якщо ж встановити місце проживання неможливо (наприклад, людина не була внесена в реєстр виборців або мова йде про неповнолітню особу), органи міграційної служби видають паспорт, але не ставлять у ньому штамп про реєстрацію місця проживання.

В ході зустрічі учасниками було прийнято рішення про проведення круглого столу із залученням неурядових організацій та інших об’єднань, що працюють з ВПО, а також за участю активних ВПО і обговорення усіх складних питань, що стосуються взаємодії між неурядовими організаціями і держорганами.
[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”1020,1021″]