Зробити пожертву
Укр / Eng
07.02.23

Свобода пересування

1. Постановою Кабінету Міністрів України № 69 від 27 січня 2023 року внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Відповідно до цих змін на період воєнного стану народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, керівники центральних органів виконавчої влади, голови місцевих держадміністрацій, судді, прокурори, депутати місцевих рад та ряд інших посадових осіб (з детальним переліком осіб можна ознайомитися за посиланням) мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.

Винятки щодо перетину державного кордону для осіб, які зазначені в переліку:

•  жінка та/або чоловік, який є одиноким батьком, які мають дитину/дітей віком до 18 років (включно),  з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України за наявності відповідних підтвердних документів;

•  для лікування за кордоном за наявності листа Міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. Виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення;

•  на підставі окремого рішення Голови Державної прикордонної служби України у разі смерті за кордоном одного із членів сім’ї першого або другого ступеня споріднення;

Крім цього, постановою визначено, що міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, кого це стосується, повинні в триденний термін надати до Адміністрації ДПСУ список зазначених у постанові осіб. В подальшому в разі кадрових змін необхідно подавати оновлену інформацію не пізніше наступного дня після прийняття відповідного рішення.

2. Кабінет Міністрів України видав розпорядження № 3-р від 03 січня 2023 року щодо відкриття тимчасового міжнародного пункту контролю через державний кордон на залізничній станції Рахів для залізничного пасажирського сполучення з цілодобовим часом роботи.

Доступ до медичних послуг

1. З 01 січня 2023 року застосовується Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році (далі – ПМГ), який затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1464 від 27 грудня 2022 року.  Відповідно до ПМГ передбачено 39 пакетів послуг. Зокрема, передбачено декілька нових пакетів за якими громадяни України зможуть отримати безкоштовно послуги, такі як:

  • реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах та амбулаторних умовах;
  • секційне дослідження;
  • забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації;
  • готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії.

2. Постановою Кабінету Міністрів України від 06 січня 2023 року № 18 внесено зміни до Національного переліку основних лікарських засобів. Цією постановою розширено перелік лікарських засобів вартість яких покривається з бюджетних коштів передбачених програмою медичних гарантій на 2023 рік. З детальним переліком лікарських засобів, які додані до Національного переліку основних лікарських засобів можна ознайомитися за посиланням.

3. Міністерство охорони здоров’я України презентувало проєкт безоплатного протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни в Superhumans Center. Для того, щоб доєднатись до черги потенційних пацієнтів Superhumans, необхідно заповнити анкету за посиланням. У разі позитивного рішення, лікування є повністю безкоштовним.

Superhumans Center – це сучасна клініка з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни у Львові.