Зробити пожертву
Укр / Eng
03.03.23

Свобода пересування:

1. Указом Президента України від 06 лютого 2023 року № 58/2023 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб – до 20 травня 2023 року.

2. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 10 лютого 2023 року № 119 якою внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Цими змінами розширено перелік категорій жінок і чоловіків держслужбовців, які можуть виїжджати за кордон на період воєнного стану.

Відтепер жінка яка є усиновлювачем, опікуном, піклувальником, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів, яка має або виховує дитину або кількох віком до 18 років, може виїхати за кордон, щоб відвідати дитину або супроводити її.

Для цього необхідно мати:

  • паспортний документ для виїзду за кордон,
  • свідоцтво про народження дитини,
  • документи, що підтверджують перебування дитини за кордоном.

Перетин дозволено чоловікам які є одиноким батьком, одиноким усиновлювачем або опікуном, піклувальником, прийомним батьком чи батьком-вихователем, за умови, що він не перебуває у шлюбі та самостійно виховує та утримує дитину без участі матері. Для цього чоловіку необхідно мати перелік документів який зазначений вище, а також документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання батьком дитини самостійно.  

3. 10 лютого 2023 року відбулося офіційне відкриття у Чернівецькій області міжнародного пункту пропуску «Дяківці». Пункт пропуску буде працювати цілодобово для пішохідного та автомобільного сполучення, включно з автобусами. За рішенням румунської сторони пропуск вантажних автомобілів тимчасово не здійснюється.

Доступ до надання медичних послуг:

1. Кабінетом Міністрів України підтримано ініціативу Міністерства охорони здоров’я України щодо реформування системи проведення медико-соціальної експертизи. Відповідно до зазначеного рішення МОЗ спільно з Міністерством соціальної політики до 01 квітня 2023 року повинні надати на схвалення Кабінету Міністрів України план заходів щодо реформування МСЕК.

2. Міністерством охорони здоров’я України наказом від 21 лютого 2023 року № 351 затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення станом на 14 лютого 2023 року. Цей наказ набув чинності 27 лютого 2023 року.

До Реєстру включено лікарські засоби, що застосовуються за серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового та нецукрового діабетах, у разі розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, хронічних обструктивних захворювань легень, потреби в імуносупресії.

3. Міністерство охорони здоров’я України здійснює моніторинг проведення хірургічних операцій. Міністерство наголошує, що на цей час пріоритетним напрямом роботи МОЗ є забезпечення якісною та вчасною медичною допомогою тих громадян, що постраждали від війни. Тому, операції мирного населення, які не пов’язані із воєнними діями, проводяться тільки за умови загрози життю та здоров’ю пацієнта. У випадку, якщо оперативне втручання можна відтермінувати без негативних наслідків, операція відкладається. Таким чином, звільняються операційні та лікарі, що проводять операції, а допомога надається військовослужбовцям або мирному населенню, що постраждали від війни.