Зробити пожертву
Укр / Eng
02.12.22

Свобода пересування:

1.Указом Президента України від 07 листопада 2022 року № 757/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб – до 19 лютого 2023 року.

2. Постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2022 року № 1259 установлено, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним відповідними рішеннями Міністерства економіки України згідно із постановою Кабінету Міністрів України № 194, які не закінчилися на день набрання чинності цією постановою, продовжуються автоматично на один місяць.

3. 08 листопада 2022 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2022 року № 1231 «Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 170», положенням якої уточнено механізм застосування Тимчасового порядку внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

З урахуванням унесених змін з 08 листопада 2022 року передбачені Тимчасовим порядком повноваження державних органів щодо продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон та внесення відомостей про дітей до закордонних паспортів їх батьків/інших законних представників реалізовуються: 

–  Державною міграційною службою – лише у разі відсутності у її територіальних органах/територіальних підрозділах технічної можливості оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а також у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном; 

– закордонними дипломатичними установами України – у період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування. 

4. 14 листопада 2022 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну» від 21 жовтня 2022 року № 1201 (далі – Постанова). Затверджений Постановою Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну громадянам України, а також особам, визнаним Україною особами без громадянства, або особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, що примусово переміщені на територію держави, визнаної Україною державою-агресором або державою окупантом.

Оформлення посвідчення особі (без її присутності) здійснюється ДМС на підставі звернення одного з батьків або іншого законного представника особи у віці до 18 років, одного з батьків, подружжя, повнолітньої дитини, рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/сестри або офіційного звернення Мінреінтеграції.

Оформлення посвідчення здійснюється безоплатно протягом п’яти робочих днів. Посвідчення оформляється строком дії до трьох місяців.

Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом одного року з дня набрання чинності цією Постановою.

5. Постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 року № 1285, внесено зміни до Правил перетину державного кордону громадянами України.

Відповідними змінами  збільшено термін перебування за кордоном водіям транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, з 45 до 60 календарних днів.

Доступ до медичних послуг:

1. Постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2022 року № 1268 розширено перелік пакетів Програми медичних гарантій на 2022 рік (далі – Програма).

До Програми включено два нових пакети:

  • «Комплексна реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах»;
  • «Супровід  і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Крім цього, вищезазначеною Постановою передбачено збільшення тарифу на реабілітацію у стаціонарних умовах – з 10.5 тис. гривень до 33 тис. гривень.

Одночасно новим пакетом надано можливість сімейним лікарям, які мають відповідну освіту, можливість здійснювати ранню діагностику та надавати базову психологічну допомогу кожному, хто цього потребує. У випадку, якщо пацієнту потрібна більш спеціалізована психологічна допомога, сімейний лікар буде скеровувати його до профільних фахівців у відділення психологічної реабілітації та у  спеціалізовані психіатричні відділення. 

2. 1 листопада 2022 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 1841, відповідно до якого з 1 листопада 2022 року, в разі наявності технічної можливості, в медичних та аптечних закладах виписування та відпуск наркотичних лікарських засобів за кошти пацієнта та/або інших джерел, не заборонених законом, здійснюються за електронним рецептом через електронну систему охорони здоров’я. Для отримання ліків на пільгових умовах (за бюджетні кошти) рецепт на наркотичні (психотропні) препарати, як і раніше, виписуватиметься на спеціальному паперовому бланку форми ф-3.

Також електронні рецепти не виписуватимуть на наркотичні лікарські засоби, вироблені (виготовлені) в умовах аптеки.